اخبار

افزایش هزینه‌های حمل و نقل جاده‌ای

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به تاثیر مستقیم تورم ارزی کشور بر بخش حمل و نقل جاده ای، گفت: قطعات مصرفی خودروهای سنگین 2 تا سه برابر افزایش یافته که این موجب نگرانی رانندگان شده است و امیدواریم سازمان صمت این مشکل را برطرف کند.

مهدی خضری در خصوص اعتراضات کامیون داران طی چند ماه گذشته، اظهار کرد: شرایط اقتصادی نامناسب و تورمی که در حوزه ارز وجود دارد، متاسفانه تاثیر مستقیم بر بخش حمل و نقل گذاشته که منجر به اعتراض رانندگان شده است.

وی با بیان اینکه رانندگان در اعتراضات خود پیشنهاد افزایش نرخ دستمزد خود را داده بودند، تصریح کرد: قیمت حمل و نقل به طور مستقیم بر قیمت تمام شده بار اثرگذار است که این اعتراضات در نهایت منجر به افزایش 20 تا 25 درصدی نرخ حمل کالا در استان شده است

وی سقف حداقل حقوق بازنشستگی رانندگان بعد از 30 سال را دیگر مورد اعتراضی رانندگان مطرح کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته پایه حقوق بازنشستگی رانندگان از 1.3 به 1.5 افزایش و اکنون حداقل حقوق آنها به یک میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

خضری با بیان اینکه تامین لاستیک و قطعات خودروهای سنگین با نرخ مشخص یکی دیگر از خواسته های رانندگان بود، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل افزایش نرخ ارز، قیمت لاستیک گران شد، اما با هماهنگی تعزیرات حکومتی لاستیک در مراکز مشخص و با قیمت کنترل توزیع شده، البته هنوز کمبودهایی وجود دارد و ساماندهی خوبی صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: براساس تصمیمات صورت گرفته قرار است ارز 4200 تومانی به لاستیک خودروهای سنگین تخصیص یابد، البته این آمادگی وجود دارد تا این نرخ ارز را برای واردات لاستیک در اختیار تشکل های صنفی قرار داده دهیم.

خضری: از سوی دیگر قطعات مصرفی خودروهای سنگین 2 تا سه برابر افزایش یافته که این موجب نگرانی رانندگان شده است و امیدواریم سازمان صمت این مشکل را برطرف کند. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه این اداره کل به مناسبت هفته دولت 60 پروژه راهداری با مبلغ 1000 میلیارد ریال در بخش های مختلف از جمله روکش آسفالت، ایمن سازی راهها، ایمنی حمل و نقل، مکانیزه کردن معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین، پروژه های WIM و … افتتاح کرده است، افزود: در شرایط اقتصادی امروز اداره راهداری با همکاری بخش خصوصی پروژه های خود را به ثمر رسانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا