Uncategorized

چه عواملی روی سرویس پرداخت در محل تاثیر دارند ؟

چه عواملی روی سرویس پرداخت در محل تاثیر دارند ؟

یکی از مهمترین خدماتی که شرکت‌ های پستی و اداره پست به مشتریان ارائه می دهند سرویس پرداخت در محل می باشد. در این سرویس شما می توانید کالای مورد نظر را دریافت کنید و پس از دریافت کالا هزینه آن را پرداخت نمایید. افرادی که به خرید اینترنتی اعتماد ندارند از این سرویس برای خرید معتبر کالا استفاده خواهند کرد.

عوامل مهم در شرکت های پستی برای سرویس پرداخت در محل

شرکت های پستی باید هر یک از عواملی که مربوط به نوع پست پرداخت در محل می باشد را بشناسند. برخی از مهمترین این عوامل عبارت هستند از :

1. کارمزد

 کارمزد به عنوان یکی از مهمترین عواملی می باشد که در سرویس پرداخت هزینه در محل اهمیت دارد. برخی از شرکت ها برای اینکه از این سرویس استفاده کنند مبلغی را به عنوان کارمزد دریافت خواهند کرد. هر یک از شرکت هایی که خدمات پستی را ارائه می‌ دهند میزان کارمزد متفاوتی را دریافت می‌ کنند. شرکت های واسطه پستی به طور معمول ۲۵ درصد کارمزد دریافت خواهند کرد. مقدار کارمزد هر یک از شرکت های پستی را زمان انتخاب خدمات لازم از شرکت باید بررسی کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

پرداخت در محل

2. بررسی هزینه برگشتی

 هزینه برگشتی به عنوان یکی دیگر از عواملی است که در سرویس پرداخت هزینه در محل بررسی خواهد شد. اگر مشتری بسته را به هر دلیلی نخواهد تحویل بگیرد و محصول مرجوع گردد هزینه برگشت بر عهده فروشنده است. هزینه برگشت و مرجوعی کالا را خریدار تحویل نمی دهد و این مسئله برای فروشنده به عنوان یک ضرر شناخته می ‌شود. برخی از شرکت های پستی هیچ هزینه ای را به عنوان مرجوع دریافت نمی‌ کنند و تنها یک بار هزینه ارسال را از فروشگاه های اینترنتی دریافت خواهند کرد.

 برخی از شرکت ها هم هزینه ای کمتر از هزینه ارسال را دریافت خواهند کرد. به عنوان مثال زمانی که هزینه ارسال کالا ۱۰ هزار تومان باشد و محصول برگشت بخورد هزینه پست ۹ هزار تومان می شود. تخفیف هزینه های مربوط به این سرویس حدود ۳ درصد است. البته هر یک از شرکت ها تخفیف های مشخص شده ای را در نظر خواهد گرفت.

3. نحوه پرداخت هزینه در سرویس پرداخت در محل

 نحوه پرداخت هزینه یکی از عواملی است که در نوع پست پرداخت در محل اهمیت دارد. شیوه کار هر یک از شرکت های پستی به گونه ای است که باید هزینه کالا را به حساب فروشگاه های اینترنتی واریز نمایند. پست حدود ۷ الی ۱۴ روز پس از اینکه کالا توزیع می شود هزینه را به حساب فروشگاه ها پرداخت خواهد کرد. در واقع بعد از اینکه محصول توزیع شود و تایید آن دریافت گردد واریز هزینه انجام خواهد شد. هر یک از شرکت های پستی شرایط متفاوتی را برای نحوه پرداخت هزینه اجرا می‌ کنند. شرکت های پستی که در همان روز هزینه کالا را به فروشگاه اینترنتی پرداخت می ‌نمایند معتبر هستند و بر همین اساس بسیاری از فروشگاه های اینترنتی به این شرکت ها اعتماد خواهند کرد.

پرداخت در محل

خدمات سرویس پرداخت در محل

 یکی از مهمترین نکاتی که در مورد پرداخت در محل اهمیت دارد این است که خدمات اداری شرکت های پستی را بررسی کنیم. هر یک از شرکت های پستی خدمات گوناگونی را برای تحویل کالاهای متفاوت به مشتریان ارائه می دهند. شما باید برای تحویل هر یک از کالاها در دسته بندی های متفاوت، خدمات اداره پست را مورد بررسی قرار دهید. خدماتی که در اداره پست مورد استفاده قرار می ‌گیرند بر اساس نیاز مشتری فراهم شده اند. مشتری باید نیازهای خود را برای ارسال کالا بررسی کند و پس از آن از خدمات اداره پست استفاده نماید.

 امروزه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی از روش پرداخت هزینه درب منزل استفاده می نمایند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب کنند. سرویس پرداخت هزینه در محل برای برخی از فروشندگان ضررهای زیادی به همراه خواهد داشت. بر همین اساس برخی از فروشندگانی که اعتبار خود را کسب کرده ‌اند از این سرویس استفاده نمی‌ کنند. فروشگاه های نوپا که به تازگی می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند از این سرویس استفاده خواهند کرد تا رضایت مشتریان را جلب نمایند. در واقع شما برای راه اندازی هر یک از کسب و کارها باید در ابتدای کار برخی شرایط که به سودتان می باشد را فراهم کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا