Uncategorized

انواع مسیریابی هوشمند

انواع مسیریابی هوشمند

برای استفاده از سیستم مسیریابی هوشمند باید انواع سیستم های مسیریابی را بشناسید. امروزه بسیاری از افراد از فناوری مسیریابی دقیق و هوشمند استفاده می کنند. از آنجایی که فناوری‌ های جدیدی را برای این سیستم به کار گرفته ‌اند به راحتی می توانید هر یک از آنها را روی گوشی خود نصب کنید. با نصب فناوری های لازم روی گوشی به راحتی می توانید در کمترین بازه زمانی مسیر مشخص شده را پیدا نمایید. برخی از مهم‌ ترین مسیریاب هایی که هوشمند هستند و کاربرد زیادی دارند را می‌ خواهیم در این مطلب معرفی کنیم.

مسیریابی هوشمند

معرفی انواع سیستم های مسیریابی هوشمند

 برخی از اصلی ترین سیستم های مسیریابی هوشمند که کاربرد زیادی دارند عبارت هستند از :

1. سیستم های مسیریابی کارخانه ای

سیستم مسیریابی کارخانه ‌ای به عنوان یکی از بهترین سیستم های مسیر بندی هوشمند می باشد. بدون شک اتومبیل های جدید که در بخش میانی با مانیتور تولید می شوند را مشاهده کرده اید. هر یک از این مانیتور ها به صورت داخلی در کارخانه روی خودرو قرار خواهند گرفت. در واقع مانیتورها دقیقا شبیه کمربند ایمنی می توانند امکانات پیش فرض را به شما ارائه دهند. بسیاری از کاربران این سیستم مسیریابی را مورد استفاده قرار می‌ دهند. این سیستم با اتومبیل مطابقت دارد و مزیت‌ه ای زیادی را به کاربر ارائه خواهد داد. مانیتور سیستم روی داشبورد است و شما می توانید با استفاده از دکمه های کناری عملیات ها را اجرا کنید.

سیستم های کارخانه ‌ای نسبت به دیگر سیستم ها عملکرد مناسبی ندارد. بیشتر سیستم های مسیربندی هوشمند کارخانه‌ ای می‌ توانند نقشه ها را در حافظه درونی شان ذخیره کنند. در واقع آنها نمی ‌توانند به طور لحظه ای اطلاعاتی که در مورد مسیر وجود دارد را نشان دهند. قیمت بالا و همچنین عدم بروزرسانی سخت افزار سیستم های کارخانه ‌ای به عنوان معایب این سیستم شناخته می ‌شوند. در رابطه با مسیریاب های کارخانه ای باید بگوییم که آنها ثابت هستند. در واقع  شما نمی توانید آنها را با تغییرات گرافیکی و غیره مطابقت دهید.

2. مسیریابی خودرویی

سیستم مسیریابی خودروی به عنوان یکی دیگر از سیستم های مسیریابی هوشمند شناخته می شود. مسیریابی خودرو به عنوان امکانات کارخانه ‌ای خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نصب این سیستم بر عهده افرادی که تکنسین هستند می‌ باشد. قیمت این نوع سیستم به گزینه‌ های متفاوتی که دارد بستگی خواهد داشت. در واقع باید بدانید که سیستم مسیریابی خودرو نسبت به مسیریاب کارخانه هزینه کمتری دارد. این سیستم ویژگی های نرم افزاری زیادی دارد. شما در این سیستم به نقشه آفلاین دسترسی دارید. جهت نصب مسیریاب خودرو باید آن را روی فضای جلوی داشبورد قرار دهید. بر اساس سایز مانیتور باید نمایشگر را روی خودرو قرار دهید.

3. مسیریابی هوشمند پرتابل

سیستم مسیریابی پرتابل به عنوان یکی دیگر از سیستم های مسیریابی هوشمند شناخته می ‌شود. این سیستم اقتصادی تر از گزینه های دیگر است. البته کاهش قیمت این سیستم منجر به از دست رفتن امکانات متفاوت آن گشته است. به عنوان نمونه بررسی کردن وضعیت اتومبیل با مشکلات اتومبیل در این سیستم امکان پذیر نیست. ظاهر این سیستم به زیبایی مدل کارخانه‌ ای و خودرویی نمی باشد. برخلاف دو سیستم قبلی که معرفی کردیم، قابلیت جابجایی در این سیستم وجود دارد. سیستم های پرتابل مجهز به دریچه گردش هوا هستند.  این سیستم با استفاده از برق خودرو می تواند انرژی خود را تامین نمایند. مانیتور این سیستم‌ مسیریاب کوچکتری دارد. البته به دلیل قابلیت جابجایی شما می توانید آن را به خودروهای دیگر منتقل کنید.

مسیریابی هوشمند

4. سیستم های مسیریابی گوشی

 سیستم مسیریابی هوشمند گوشی تلفن همراه به عنوان یکی از رایج ترین سیستم های مسیریابی شناخته می شود. شما زمان پیاده روی و رانندگی می توانید از این سیستم استفاده کنید. اپلیکیشن های مسیریاب تلفن همراه متفاوت هستند. با استفاده از اطلاعات جی پی اس که درون گوشی نصب می گردند و همچنین اینترنت پرسرعت شما به راحتی می توانید از این سیستم استفاده نمایید. در واقع شما با خرید و نصب این سیستم دیگر نیازی نیست نگران دستورات صوتی سیستم باشید. تمامی اپلیکیشن‌ ها با دستورات صوتی که منطبق مسیر هستند بهره برداری شده اند. برای استفاده از این سیستم ها نیاز است که گوشی موبایل را از طریق بلوتوث به خودرو متصل نمایید تا صدای صوتی در محیط اتومبیل پخش شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا