پست

بلاک چین در پست ، نوآوری شرکت ملی پست سوییس!

سازمان ملی پست سوئیس با همکاری استارتاپ مودوم ( Modum ) به زودی از فناوری بلاک چین در پست به منظور ارزیابی آنی دمای محموله‌های دارویی و نیز سایر تولید ها اساسی به دما استفاده خواهد کرد. مودوم یک استارتاپ بومی در زوریخ است که به توسعه حسگرها می‌پردازد . این استارتاپ اخیرا خبر از همکاری خود با اداره پست سوئیس داده است . همچنین تاکنون یک‌سری پروژه آزمایشی برای پایش دما در محموله‌های جابه‌جا شده توسط این شرکت به انجام رسیده است . فیب فارکس شرکت پست سوئیس دومین شرکت دارای بیشترین کارمند در سوییس است و درآمدی بیش از ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ داشته است این شرکت از تابستان ۹۶ همکاری خود را با استارتاپ مودوم آغاز کرده است.

بلاک چین پست

استارتاپ مودوم

استارتاپ مودوم در توضیح این فناوری میگوید : «این شیوه نوین به فعالان صنعت داروسازی امکان می‌دهد در قالب فرآیندی قابل اعتماد و مقیاس‌پذیر، به پایش وضعیت تولیدها خود پرداخته و رعایت موردهای قانونی مربوط به به این تولید ها را به بازرسان نشان دهند . این شیوه کاملا بی‌سیم و دیجیتال بوده و بر طبق بلاک چین کار خواهد کرد، و قادر است مرحله جدیدی از توان برای پایش داده‌ّها و مدیریت آن را به ارمغان آورد . » مودوم میگوید : راه‌حلی جانبی و غیرمستقیم برای پایش اطلاعات، از طریق حسگرها دارد، که به صورت پیوسته به بررسی وضعیت مروسولات و تطابق آن با موردها مندرج در قرارداد هوشمند و یا موردهای از پیش تعیین شده دیگر می پردازند و این کار را به انجام میرساند .

مودوم همچنین تاکید کرده که شرکت داروسازی طرف قرارداد , آستانه دما ( حداکثر دمای قابل قبول ) برای مرسولات را در یک قرارداد هوشمند جای داده است . در شرایطی‌که دمای فضای اطراف داروها از این آستانه دما بالاتر رود , هشداری به فرستنده و گیرنده فرستاده میشود . گفتنی است در پروژه‌های آزمایشی این استارتاپ , بیش از ۵۰۰ هزار بار دمای مرسوله مورد بررسی قرار گرفته است .

بلاک چین پست

شیوه نظارت دما با بهره‌گیری از دماسنج، در شرایطی‌که که با موفقیت به اجرا برسد می‌تواند تا حد زیادی از بار مسئولیت ارگان های نظارتی صنعت داروسازی بکاهد . بر طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا ، شرکت‌های داروسازی باید اطمینان یابند که موقعیت دمایی محموله‌ها در طی حمل‌ونقل در بازه‌ای مشخص باقی می‌ماند . این شرکت‌ها همچنین بایستی مدارکی دال بر صدق این ادعای خود داشته باشند . استارتاپ مودوم اعلام کرده که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه، می‌تواند آنرا برای سایر شرکت‌های حمل‌ونقل اروپا نیز پیاده‌سازی کند . بلاک چین در پست میتواند این صنعت را متحول کند.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا