اخبار

تخلیه و بارگیری همزمان چهار کشتی در 24 ساعت گذشته ، در بندر چابهار

طبق گزارشی از پایگاه اطّلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی درباره تخلیه و بارگیری همزمان چهار کشتی در 24 ساعت گذشته،  در بندر چابهار ، اظهار داشت: با بهره برداری از تجهیزات استراتژیک مدرن،  و دستگاه های مکنده ی غلّات، با نرخ تخلیه ششصد تن در ساعت، در بندر شهید بهشتی امکان پهلودهی، و عملیّات تخلیه و بارگیری همزمان انواع کشتی های حمل کالای کانتینری و فله بر،  با آبخور بالا، در بندر چابهار فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون  چهار کشتی شامل : کانتینری، فله بر و تانکر، به طور همزمان در این بندر پهلو داده شده اند ، و عملیات تخلیه و بارگیری آن ها بدون وقفه، و با سرعت در حال انجام است.

آقایی گفت: (کشتی فله بر ماچراس) حامل هفتاد و دو هزار و چهارصد و پنجاه و نه تن ذرّت وارداتی،  به طور مستقیم از مبدأ برزیل بوده است،  که عملیات تخلیه ی آن، در حال انجام می باشد.

وی همچنین افزود: تخلیه کالای این کشتی از طریق بندر شهید بهشتی چابهار برای مصارف داخلی کشور، و استان های شرقی است که حمل بار از طریق این بندر،  می تواند موجب بهبود فرآیند های عملیاتی، کاهش زمان حمل و نقل، و قیمت تمام شده محصول برای مصرف کنندگان این نوع کالاها شود.

آقایی تاکید کرد:(کشتی آبا)  حامل بیست هزار تن گندم کابوتاژی از بندر امام خمینی(ره) است، و دومین محموله ی کابوتاژ داخلی است که بواسطه ی حمل دریایی ، کاهش قابل توجّهی در هزینه ی حمل بار و مدت زمان حمل و نقل را دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: (کشتی کانتینری نگار) که از مقصد بندرعبّاس وارد این بندر شده است به سرعت پهلودهی، و عملیات تخلیه و بارگیری کانتینرهای آن در حال انجام است.

وی افزود: همچنین (تانکر نفتی) حامل بیش از سی و یک هزار تن موادّ نفتی ، شامل نفت ،گاز و بنزین از بندر لاوان، در این بندر پهلو داده شده، و عملیات تخلیه ی آن، مراحل پایانی را طی می کند.

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا