اخبار

تمدید گواهینامه ی استاندارد ، آدرس نویسی اتحادیه جهانی پست، برای ایران

 مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست،از اخذ تاییدیه مجدد گواهینامه ی استاندارد آدرس نویسی (S42) اتحادیه جهانی پست،  برای سه سال آتی خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست ایران،  به نقل از مرکز روابط عمومی اطلاع رسانی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آقای حسن جوادی صادق،  مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی،  با اشاره به اینکه در سال 2006 پست ایران ،نظام آدرس دهی خاص خود را مطابق  با کدپستی و نشانی پستی، به اتحادیه جهانی پست (UPU) اعلام کرده بود، گفت: بر همین اساس اتحادیه جهانی پست در سال 2012 ، بین نه کشور منطقه ی آسیا ، و اقیانوسیه که نظام آدرس نویسی کشور خود را، به این اتحادیه اعلام کردند، فراخوانی داد و سیستم آدرس نویسی ایران، با داشتن برخی شاخص ها ،گواهینامه ی این سیستم را دریافت کرد؛

جوادی با تاکید بر اینکه کشورمان، تنها کشوری است که از کدپستی 10 رقمی ،برای آدرس دهی استفاده می کند، گفت: نظام استاندارد مکان محور ، بر اساس کدپستی بانک اطلاعاتی،( پویا و دینامیکی) است. که همگام با تغییرات محیطی، در حال بروزرسانی است.

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست ، «جزییات نشانی » را یکی از اصلی ترین شاخص های دریافت گواهینامه استاندارد آدرس نویسی، دانستند و افزود: علاوه بر آن داشتن جزییات نشانی، در چهار بخش نشانی شهری وروستایی، صندوق شخصی و پست رستانت «پستی است که شخص بدون داشتن آدرس مکانی، به دفتر پست منطقه مراجعه کرده و درخواست پست رستانت ، می کند و مرسولات پستی به آن آدرس ،ارسال می شوند». نیز از دیگر شاخص های دریافت این گواهینامه بود ، که نظام آدرس نویسی کشور ،همه را داراست.

وی افزود: امسال اتحادیه جهانی پست، بار دیگر با تایید نظام آدرس نویسی این گواهینامه را ، برای سه سال آینده کشورمان تمدید کرد!

مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست، با اعلام اینکه پروژه ی«GNAF» امسال در نمایشگاه پست اکسپو آلمان، به عنوان یکی از امتیازات نظام آدرس نویسی کشورمان، معرفی شد، گفت: این موضوع با توجه به حضور شرکت های اطلاعاتی مکان محور ، مانند گوگل، در این نمایشگاه بسیار مورد توجه قرار گرفت. و ما امیدواریم با تکمیل این پروژه بتوانیم، سرویس های ارزش افزوده و مکان محوری را بر اساس آن در کشورمان راه اندازی کنیم.

جوادی در پایان افزود: مطمئن هستم تا سه سال آینده ، بانک اطلاعاتی GNAF تکمیل خواهد شد و بانک اطلاعاتی آدرس نویسی ایران را بر اساس ویژگی های مکانی ،خواهیم داشت.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی پست ایران، پیش از این در سال 2012 ، در کارگاه بین المللی توسعه ی نشانی استاندارد، برای نخستین بار،  موفق به دریافت گواهینامه ی استاندارد آدرس نویسی (S42) شد، همچنین در این کارگاه، الگوی آدرس نویسی ایران در استاندارد S42 اتحادیه پستی جهانی به ثبت رسید!

اتحادیه پست جهانی ،با هدف کاهش مشکلات مکان یابی، سهولت در تجزیه و توزیع ، یکپارچه سازی اجزای نشانی، تولید و مدیریت بانک اطلاعات نشانی ، و سهولت در دسته بندی و شناخت مشتریان،  از سال 2009 تا 2012 اقدام به طرح استاندارد سازی آدرس ها در منطقه ی آسیا و اقیانوسیه کرده است.

نوشته شده توسط: فاطمه اسدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا