آموزش های کاربردی

آشنایی با نحوه ثبت کدپستی برای خریدهای اینترنتی

کدپستی :

با توجه به این مسئله که برای صدور بارنامه ها امکان دارد مشکلاتی به وجود آید. ثبت کدپستی یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که باید زمان سفارش کالا به آن اهمیت دهید. بیشتر صاحبان کالا که اطلاعات صحیح خود مانند کد ملی و یا کدپستی را وارد نمی سازند امکان ندارد بار خود را تحویل بگیرند. بنابراین باید بدانید ثبت این کد زمان ارسال کالا یکی از مهمترین و اصلی ترین مشخصاتی می باشد که باید به آن اهمیت دهید. در صورتی که بار شما بین انبوهی از کالاهای ارسال شده قرار بگیرد تنها با کدپستی صحیح وارد شده می توانید آن را دریافت کنید.

نحوه وارد کردن کد پستی برای دریافت کالاهای اینترنتی :

 شما زمانی که خرید اینترنتی انجام می دهید باید اطلاعات کامل خود را برای ارسال کالا وارد نمایید. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند که تنها اطلاعاتی مانند نام، شهر و یا شماره تلفن برای ارسال کالا مهم است و تنها این اطلاعات را وارد می کنند . در گذشته از آنجایی که خریدهای اینترنتی کمتر بود، سایت های اینترنتی به این مسئله حساسیت زیادی نشان نمی دادند. ولی اکنون به علت خرید انبوه کالاهای اینترنتی تمامی سایت ها نسبت به ثبت کدپستی حساسیت زیادی دارد و اگر این کد را وارد نکنید امکان خرید اینترنتی نخواهید داشت. هر یک از شهرهای کشور ایران دارای پیش شماره های مشخصی هستند، که اداره پست و یا تیپاکس بر اساس آن پیش شماره ها بار را به محلی که مقصد آن می باشد ارسال می کنند.

برخی از افراد شاید با نحوه دریافت کد پستی آشنایی نداشته باشند و نتوانند این کد را برای خرید اینترنتی خود وارد کنند. شما باید بدانید این کد بر روی درب خانه شما وارد شده است و اگر هم بر اساس سیستم جدید این کد روی درب خانه شما نصب نشده بود می توانید از روی قبض های خانه آن را پیدا کنید.

کارت ملی هایی که قدیمی بودند هم در قسمت پشتی کد پستی منزل را داشتند و می توانستید از روی آن کد را یادداشت کنید. زمانی که شما این کد را برای خرید کالاهای اینترنتی خود وارد کنید . خیالتان از بابت دریافت بسته پستی شان بسیار راحت باشد و ظرف چند روز می توانید آن را دریافت کنید. در برخی سیستم های جدید به وسیله کد پستی موقعیت کالا مشخص می شود . بدانید تقریبا تا چه روز و زمانی به دست تان می رسد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا