Uncategorized

جمع آوری،ارسال و توزیع مرسوله حساس همگی در بیوپست

فرایند ارسال و توزیع مرسوله ی حساس در بیوپست

بیوپست یا پست بیولوژیک یک سرویس جدید از پستکس می باشد که با استفاده از آن امکان جمع آوری، حمل، ارسال و توزیع مرسوله ی حساس را در سلامت کامل به وجود آورده است. علاوه بر سلامت مرسوله ی حساس که از اهمیت زیادی برخوردار است باید سلامت مامورین و مسئولان جمع آوری مرسولات حفظ شود.

برای رسیدن به این هدف از وسایل و تجهیزاتی استفاده می کنند که مخصوص مواد حساس آزمایشگاهی، عفونی و خونی ، مواد شیمیایی طراحی شده است. دقت داشته باشید حمل این مواد بسیار یکی از چالش برانگیزترین موضوعات حمل و نقل در دنیای لجستیک به شمار می رود. جالب است بدانید که کمترین سهل انگاری در این زمینه باعث می شود آسیب های جدی ای می شود. بنابراین برای ایجاد امنیت در پست سرد یا بیولوژیک از تجهیزاتی استفاده می شود که ایمنی لازم را برای حمل و نقل مرسولات ایجاد کند.

ارسال مرسوله ی حساس

تجهیزات مخصوص حمل مرسوله ی حساس در پست سرد

بیوپست برای حمل مرسوله ی حساس قوانینی را وضع کرده است. بر اساس این قوانین مرسولات حساس باید با استفاده از تجهیزات مخصوصی حمل شوند که یکی از این تجهیزات ظروف حمل نمونه پاتولوژی می باشند.

بیوپست معمولا از ظرف حمل نمونه های پاتولوژی برای مسافت های بسیار طولانی استفاده می کند. این ظرف ها قابلیت نگهداری از نمونه های آزمایشگاهی را به تنهایی یا همراه لوله ها دارند. مهمترین ویژگی این باکس ها مقاومت در برابر فشار اتمسفر می باشد. این امر باعث شده است که ظرف پاتولوژی برای همه ی شیوه های ارسال علی الخصوص ارسال هوایی می باشد. این تجهیزات مجهز به درب های پیچی هستند که از جنس EPDM است. وجود این قابلیت باعث شده است که امکان هرگونه نشتی از بین برود. ظروف پاتولوژی دارای قابلیت فریز کردن ، اتوکلاو شدن را دارد. این تجهیزات در مقابل حلال های رایج آزمایشگاهی و اسیدها از پایداری بالایی برخوردار هستند.

ارسال مرسوله

سخن آخر

ارسال مرسوله ی حساس مانند نمونه های آزمایشگاهی و پزشکی که شامل نمونه خونی ، عفونی و مواد شیمیایی است به شدت خطرناک می باشد. بنابراین حمل و نقل و جا به جایی این مرسولات باید بر اساس پروتکل های خاصی انجام بپذیرد. در زمان حمل و نقل این نوع مرسولات لازم است که کیفیت و تمامیت ساختار آن ها حفظ شود. نکته دیگری که در هنگام حمل و نقل این مرسولات مطرح است جلوگیری از ورود آن ها به محیط زیست و آلوده کردن آن می باشد.

یکی از مواردی که باعث آلودگی محیط و ایجاد نشتی در فضای بیرونی می شود عدم دسترسی به تجهیزات و ابزار و ادوات تخصصی مناسب در این زمینه است. به همین علت نهاد های بین المللی و کشورها برای حمل این مرسولات به صورت ریلی، زمینی، آبی و هوایی قوانینی را وضع کرده است. این قوانین بر اساس قوانین IATA برای حمل هوایی مرسولات حساس در بیوپست می باشند. همه ی موادی که شامل UN3373 می باشند باید به وسیله تجهیزات ویژه ای حمل شوند. این تجهیزات نیز باید دارای بسته بندی مخصوصی باشند که امنیت مرسوله را در حین حمل تضمین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا