کاربردی

جمع آوری درون شهری ، راه حلی برای پست سریع

با توسعه شهرها و و افزایش شهر نشینی ، نیاز روزمره به جابه‌جایی‌های درون شهری، روز به روز بیشتر می‌شود. با توجه به نقش کلیدی پست در رونق تجارت و به طوری کلی رفع احتیاجات مردمی، در سراسر دنیا، پست سریع را می‌توان یکی از ضروریات جوامع کنونی و یکی از زیرساخت های مهم شهری دانست. جمع آوری درون شهری رمز موفقیت برای دسترسی به پست سریع است.

جمع آوری درون شهری

جمع آوری درون شهری مهمترین مرحله در فرآیند پست

بسته های پستی در مسیر سفرشان از مبداء تا مقصد، اولین مرحله‌ای را که تجربه می‌کنند، جمع آوری درون شهری است. فرض کنید برای رفتن به مقصدی مشخص آماده می‌شوید. مهمترین کارهایی که برای این جابجایی انجام می‌دهید، ابتدا پوشیدن لباس مناسب برای جلوگیری از بیماری و آسیب است. در مرحله بعد متناسب با مقصدتان برای سفر، وسیله ای مناسب انتخاب کرده و برای استفاده از آن به محل مورد نظر مراجعه می‌کنید.

انجام تمام مراحل فوق برای ارسال بسته های پستی نیز، لازم و ضروری است. پوشیدن لباس مناسب در واقع همان بسته بندی برای مرسولات شماست. فراخور با وزن، حجم و نوع کالای پستی می‌بایست، بسته بندی مناسب را انتخاب کرد. انتخاب نوع وسیله نقلیه برای جابجایی نیز معادل می‌شود با انتخاب کوریر مناسب برای انتقال بسته پستی. در پست درون شهری، با توجه به هزینه و پتانسل های باربری متفاوت میان کوریر سرویس ها، با انتخاب صحیح می‌توانید سلامت ارسال کالای خود را تضمین کنید.

کوریر مناسب برای جمع آوری درون شهری

با یک مثال ساده می‌توان به ضرورت انتخاب صحیح کوریر سرویس پی برد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از انتخاب وسیله نقلیه‌ای برای ارسال بار، متوجه شده اید که وسیله مذکور توانایی حمل بار شمارا ندارد. در این حالت علاوه بر پرداخت خسارت، وقت شما نیز تلف شده است. شناخت صحیح از ظرفیت های سرویس های کوریر، در جمع آوری درون شهری، به شما کمک می‌کند تا وسیله نقلیه مناسب را برای ارسال بسته خود انتخاب کنید.

معمولا و در اغلب اوقات وزن و حجم مرسوله ، مشخص می‌کند که مرسوله باید با وانت بار و امثال آن جابجا شود یا ماشین های سواری و سیکلت پست. در برخی موارد نیز مانند ارسال مواد فاسد شدنی، از جمله: مواد غذایی، سرم های خونی و نمونه های آزمایشگاهی…نیاز به تجهیزات سرمایشی تعیین کننده نوع وسیله نقلیه برای ارسال محموله است.

ضرورت استفاده از هاب در جمع آوری درون شهری

اشاره به این نکته که در کشور ما سواد پستی مردم نسبت به کشورهای پیشرفته کمتر است، هرچند ناخوشایند، لیکن ضروری است. ندانستن ظرفیت ها و محدودیت های کوریرهای مختلف درون شهری، نا آگاهی از قیمت و زمان ارسال بسته ها، نداشتن اطلاعات کافی از تنوع سرویس های پست درون شهری و خدمات آن، عواملی است که موجب تاخیر یا حتی تخریب در فرایند ارسال می‌شود.

علاوه بر موارد فوق، دشواری های تردد درون شهری، از جمله: ترافیک و آلوگی هوا، ناآگاهی افراد از راه های مواصلاتی درون شهری و اماکن پستی…باعث شده که استفاده از هاب های پستی به صرفه ترین و سریع‌ترین راه برای ارسال مرسوله ها باشد.

پستکس اولین هاب آنلاین پستی با خدمات جمع آوری درون شهری

شرکت پستکس، به عنوان اولین هاب آنلاین پستی در کشور، با ارائه خدمات ارسال درب تا درب، به همراه بسته بندی، متناسب با نیاز مشتریان، این امکان را فراهم کرده تا متقاضیان با مراجعه به سایت شرکت، سفارشات خود را در هر تعداد (خرد یا کلان) و در هر ساعت از شبانه روز ثبت کنند.

این شرکت با ارائه سرویس، جهت محاسبه قیمت تمام شده‌ی ارسال، به ازای هر کدام یک از کوریرهای موجود در کشور، به مشتریان امکان انتخاب بهترین گزینه را می‌دهد. همچنین پستکس، با جمع آوری مرسولات و یک پارچه سازی آنها، علاوه بر تامین سفارش برای سرویس های پستی فعال در کشور، مراسلات را نیز تسهیل و تسریع می‌کند.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا