اخبار

رشد 50 درصدی ترانزیت ریلی در نیمه اول سال در کشور

مدیر عامل شرکت راه آهن از افتتاح و بهره برداری فاز اول بندر خشک آپرین در سال آینده خبر داد..
حسین عاشوری با اعلام این خبر گفت: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در توسعه مراکز لجستیک ، از عزم جدی برخوردار است این عملیات به عنوان یکی از مهمترین مراکز لجستیک کشور، با سرعت در دست اقدام است. وی با اشاره به هدف گذاری راه آهن در حوزه لجستیک و پایانه های حمل و نقل ترکیبی اظهار داشت: بحث لجستیک و راه اندازی و توسعه مراکز لجستیک در چند سال اخیر در وزارت راه و شهرسازی همواره به عنوان یکی از موضوعات اصلی مورد توجه  وزیر راه و شهرسازی و شورای عالی هماهنگی ترابری کشور قرار داشته است..
عاشوری افزود: شرکت راه آهن ذیل همین مسئله ، راه اندازی پارک های لجستیک و حمل ونقل ترکیبی را مورد توجه قرار داده است و دستورالعمل های ابلاغی را  از سوی وزارت با سرعت در دست پیگیری قرار دارد..
وی همچنین به روند توسعه بندر خشک آپرین به عنوان یکی از مهمترین مراکز لجستیک کشور اشاره کرد و گفت: توسعه بندر خشک و احداث پایانه حمل و نقل ترکیبی آپرین با سرمایه گذاری مشترک شرکت های ایرانی و سوئیسی  در طی سال های اخیر شروع شده ، که امیدواریم در سال آینده به بهره برداری برسد..
قائم مقام مدیرعامل شرکت راه آهن یادآور شد: بندر خشک آپرین در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر تهران واقع در منطقه اسلام شهر می باشد با وسعت ۷۰۰ هکتار و پس از مراحل تصویب و آماده سازی محل حدود ۱۰ سال پیش این منطقه تحویل راه آهن شد.
به گفته آقای عاشوری این بندر خشک محل تقاطع خطوط ریلی شمال به  سمت جنوب  است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا