Uncategorized

روند ارسال مرسوله با یخ خشک در پستکس

ارسال مرسوله پستی با یخ خشک و تجهیزات مخصوص

ارسال مرسوله با یخ خشک چگونه انجام می گیرد؟ پست سرد یا پست بیولوژیک یکی از خدمات جدید پستکس است که با عنوان بیوپست ارائه شده است. این سرویس با استفاده از تجهیزات خاصی مانند یخ خشک نمونه های حساس آزمایشگاهی و عفونی را به همراه مواد شیمیایی در مدت زمان بسیار کوتاهی به همه ی نقاط کشور انجام می گیرد. طراحی این تجهیزات به گونه ای است که علاوه بر سلامت مرسولات مسئولان جمع آوری نیز در ایمنی کامل هستند.

ارسال مرسوله

یکی از چالش برانگیزترین موارد حمل مرسولات که با کمک یخ خشک انجام می گیرد حمل نمونه های حساس است. این نمونه ها شامل نمونه های پزشکی، خونی، عفونی و شیمیایی می شود. این نمونه ها باید در یک دمای مشخص حمل شوند تا ساختار آن ها حفظ شود. ارسال مرسوله با یخ خشک به شکل مستقیم امکان پذیر نیست. تجهیزاتی وجود دارد که به واسطه آن ها یخ خشک را برای متعادل نگه داشتن نمونه ها به کار می برند.

تجهیزات مخصوص برای ارسال مرسوله با یخ خشک

پستکس با ایجاد پست سرد و با استفاده از تجهیزات مخصوص انتقال نمونه های حساس علاوه بر حفظ کیفیت مرسولات به سلامت مامورین حمل نیز کمک زیادی می کند. یکی از مهمترین تجهیزاتی که برای حمل نمونه های آزمایشگاهی در بیوپست استفاده می شود کول باکس می باشد. این تجهیزات بر اساس تکنولوژی زنجیره سرد ساخته شده است. این تجهیزات قابلیت نگهداری از انواع دارو، واکسن ، نمونه های آزمایشگاهی و … را به وجود می آورد. استفاده از کول باکس ها باعث می شود که مواد حساس به شکل ایده آل دما و شرایط مناسب را برای حمل نمونه ها به وجود می آورد.

این تجهیزات را در سایزهای مختلفی بر اساس ابعاد گوناگونی که بلوک های یخ خشک تولید می شوند طراحی شده است. جنس عایق های درونی این تجهیزات از پلی استایرن انبساطی می باشد.

ارسال مرسوله

قوانین مربوط به حمل نمونه های حساس

ارسال مرسوله با یخ خشک شامل نمونه های آزمایشگاهی و پزشکی، عفونی، خونی و …. می باشد. حمل این مرسولات می تواند خطر آفرین باشد. بنابراین لازم است که حمل و نقل این مرسولات بر اساس پروتکل های خاصی انجام بگیرد. در زمان جا به جایی مرسولات با یخ خشک علاوه بر حفظ کیفیت و تمامیت آن ها بسیار مهم است باید از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری به عمل بیاید.

ارسال مرسوله با یخ خشک بسیار حساس می باشد. بنابراین با توجه به این موارد ظروف مختلف باید دارای ویژگی های خاصی باشند از قبیل تعادل بالا در حالت باز، داشتن محفظه شفاف داخلی با قابلیت مشاهده نمونه های آزمایشگاهی می باشد. این ظروف باید بر اساس قوانین و استانداردهای بین المللی طراحی می شوند. این تجهیزات دارای بدنه ی مقاوم هستند که از جنس پلی پروپیلن می باشند. این ظروف مجهز به درب های ثانویه می باشند که جنس پلی کربنات هستند که به وسیله واشرهای پی وی سی پشتیبانی می شوند. با استفاده از این تجهیزات در پست بیولوژیک امکان حمل ساده و آسان نمونه ها و مرسولات حساس به سادگی فراهم می شود.

ارسال مرسوله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا