اخبار

شرکت پست، متولی ایجاد مرکز استارت آپ های ،حمل و نقل و لجستیک می شود

اقبال خواه در جریان گفت و گویی با دفتر روابط عمومی پست ،با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش بزرگی از استارت آپ هایی که شکل گرفته اند، مشکل لجستیک و حمل و نقل دارند، افزود: شرکت ملی پست می تواند با استفاده از زیرساختها و خدماتی که در اختیار دارد، این مشکل استارت آپ ها را حل نماید، و به عنوان سرمایه گذار غیرمستقیم ، در این زمینه بسیار نقش آفرین باشد.

وی رویکرد مثبت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را،  در خصوص حمایت از استارت آپ ها یاد آور شد و تصریح کرد: ماموریت شرکت ملی پست،  نیز حمایت از  استارت آپ هایی است که در بخش اینترنتی هستند،  به همین دلیل در آینده ای نزدیک حداکثر امکانات خود را در چهارچوب قوانین و مقررات،  در اختیار استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا قرار می دهد؛

وی برخی قوانین و مقررات را مانع سرویس دهی مناسب به استارت آپ ها دانست و گفت: با بازنگری این قوانین، و انجام برخی اصلاحات در اساسنامه میتوان این موانع را ، برطرف ساخت.

عضو هیئت مدیره افزود: تا کنون جلسات متعددی با برخی استارت آپ های  نامدار و موفق ، به منظور ارتقاء کیفیت و رفع نواقص زنجیره ی حمل و نقل برگزار شده، که امیدواریم منجر به  انعقاد قراردادهای پایدار ونتیجه بخشی برای صاحبان کسب و کارها، و هم  شرکت پست شود.

وی در ادامه ضرورت همسو شدن، و بروزشدن دانش و اطلاعات، کارکنان شبکه پستی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همانطور که همکاران پستی در ابعاد مختلف زندگی، خود را بروز کرده اند، در زمینه ی فعالیتهای شغلی نیز مجهز به دانش روز شوند، تا در نهایت دیجیتالی شدن و افزایش بهره وری در سطح شبکه اتفاق بیفتد.

 اقبال خواه تدوین برنامه ، به منظور شناسایی افراد مستعد را ، از دغدغه های خود عنوان کردند و افزود: با راهنمایی مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره،  برنامه هایی در دست اقدام داریم، تا از توان و ظرفیت کارکنان ،در حوزه های تخصصی و مورد نیاز، بویژه حوزه های فناورانه،  بیش از پیش بهره برداری شود.

او به بستر مناسبی، که به علت استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی، و پیام رسانهای داخلی، در راستای پیشبرد اطلاع رسانی، اطلاع یابی و آموزشی ایجاد شده است، نیز اشاره و بر ضرورت رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی ، و ارتقاء سطح سواد رسانه ای کارکنان ، بویژه در بحث های تولید محتوای هدفمند،  تاکید ویژه کرد.

عضو هیئت مدیره ،همسوشدن تمامی کارکنان با اهداف شبکه، داشتن نگاه سیستمی، و استفاده از پتانسیل های موجود اصولی را غیرقابل انکار دانستند و گفت: نتیجه ی این تلاش همگانی و همسوشدن، بهبود وضعیت پرداختی ها ، و معیشت است!

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا