آشنایی با معماری "Clean architecture"

معماری تمیز "Clean architecture"  یه فلسفه طراحی نرم افزار می باشد که عناصر طراحی را به حلقه های جداگانه تقسیم میکند.

معماری تمیز “Clean architecture”  یه فلسفه طراحی نرم افزار می باشد که عناصر طراحی را به حلقه های جداگانه تقسیم میکند. قانون اصلی معماری تمیز بدین صورت می باشد که وابستگی کد ها از حلقه های بیرونی به سمت حلقه های داخلی باشد. کد ها در لایه های داخلی هیچ گونه اطلاعی از عملکردهای لایه بیرونی ندارند ، در سطوح(لایه ها) داخلی نمیتوان به کلاس ها و توابعی و متغییر هایی که در لایه های بیرونی وجود دارند اشاره کرد. مانند بقیه رویکرد ها طراحی نرم افزار، طراحی تمیز سعی دارد روشی برای توسعه سریع و آسان و قابلیت به روز رسانی و تغییرات بهتر و آسان و کاهش وابستگی ها در کد ها را ارائه کند.

پیاده سازی به صورت سرویس گرا و ماژولار:

پیاده سازی سرویس گرا یا SOA یک الگوی پیاده سازی است. این الگو برای ارائه خدمات به برنامه های دیگر از طریق پروتکل، طراحی شده است. یک مفهوم است و نه یک زبان برنامه نویسی و یا پلت فرم که بر اساس آن توانسیتم یک سیستم مقیاس پذیر تولید کنیم.

ساختار ماژولار (ماژولها در ادبیات برنامه نویسی به مجموعه برنامه های مستقلی اطلاق می شود که در داخل برنامه های دیگر به اجرا در می آیند. ماژولها در حقیقت قطعه کدهای برنامه نویسی شده ای هستند که از طریق آنها امکانات مختلفی در اختیار کاربران قرار می گیرد. ماژولها به راحتی به صفحات اضافه می شوند، ویرایش می گردند، و قابل حذف، ذخیره، و جابجایی بر روی صفحات می باشند.

تحلیل و طراحی و پیاده سازی سامانه پستکس مدت زمان 2 سال به طول انجامید و همچنان در حال توسعه فعال می باشد. تیم فنی پستکس شامل  6 نفره کارشناس خبره نرم افزار می باشد. که در قسمت های Backend,FronEnd, Artificial intelligence and Data analysis،R&D

تقسیم بندی شده است.

در سامانه پستکس با بهره گیری از الگوریتم های هوش مصنوعی و داده کاوی و هم چنین الگوریتم های مسیر یابی بهینه بستری را فراهم کرده ایم که  علاوه بر پایش اطلاعات سفارش  و سلایق مشتریان "جهت دسته بندی، تخصیص امتیاز و تخفیف و پیشنهاد سرویس متناسب با شرایط کاربر و هم چنین  تشخیص مشتریان متخلف" امکانات ویژه برای ناوگاون توزیع  و جمع آوری "بهینه سازی مسیر روی نقشه و تخصیص برا اساس ظرفیت هر وسیله نقلیه و اطلاع از محل های مراجعه بعدی به صورت آنلاین و آفلاین" را فراهم کرده ایم.

فن آوری های بکار برده شده در سامانه پستکس:

ایجاد سیستم پایدار  جهت سرویس دهی  و تحمل بار رنج گسترده ای از مشتریان و بازدید کننده گان در هر لحظه با  استفاده از تکنولوژی web garden & web farm

ایجاد بستر نرمال سازی و بهینه سازی بازیابی بانک اطلاعاتی به صورت دوره روزانه (شامل ایندکس گذاری، بازسازی و مرتب سازی ایندکس ها ، پارتیشن بندی)

پیاده سازی سیستم پویا جهت اجرای کردن فرآیند های پستی

پیاده سازی سیستم جغرافیایی و محدوده بندی بر روی نقشه ها(جهت تشخیص مکان فرستنده و گیرنده، محدوده سرویس دهی ناوگان پستکس، محدوده سرویس دهی سرویس های پستی فعال در سامانه)

پیاده سازی زیر سیستم تحلیل و بررسی نقاط جغرافیایی جهت جمع آوری و توزیع

 

دکمه بازگشت به بالا