اخبار

لاریجانی: جایگاه حمل و نقل در قانون بودجه بی سابقه است

علی لاریجانی سه شنبه در سومین روز سفر به استان فارس در آیین بهره برداری از ترمینال شماره 2 فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان افزود: پیش بینی این اعتبارات بی سابقه، نشان از اهمیت این بخش ها دارد.
رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سرنگویی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس فاجعه دلخراشی بود که نشان از خوی وحشی گری آمریکا دارد.
وی گفت: آنها تصور می کردند با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری می‌توانند دل مردم ایران را به درد آورند و مابقی اقدامات خود را انجام دهند اما شاهد بودیم که این حادثه تعبیری به عکس داشت و دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کرد.
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها امروز ماجراجویی‌های دیگری دارند که امیدواریم روحیه وحدت و همبستگی را تقویت کند، ادامه داد: تردید ندارم پتانسیل قوی که در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد شگردهای دشمن را از بین می‌برد.
لاریجانی با اشاره به بهره برداری از ترمینال شماره 2 فرودگاه بین المللی لارستان در این آیین گفت: امیدواریم بهره برداری از این پایانه باعث آسایش بیشتر مردم لارستان شود.
وی افزود: لار نیازمند تغییر در زمینه حمل و نقل هوایی بود زیرا مراودات بین‌المللی منطقه زیاد است و مراودات زیادی با کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.
در این آیین که با حضور استاندار فارس و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، ترمینال شماره 2 فرودگاه بین المللی لارستان به وسعت 6 هزار متر مربع و اعتبار 25 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
به گفته مدیرکل فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان، این پروژه که از سال 82 کلید خورد پس از وقفه ای طولانی در اجرا و تجهیزات آن، در اوایل سال 96 با اعتبار هشت میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها به منظور محوطه سازی بیرونی آن تکمیل و تحویل شد.
امین الله صولتی در این باره به ایرنا گفت: پس از آن با اختصاص 6 میلیارد تومان در همین سال در قالب تکمیل ترمینال واحداث تلمبه خانه و پست برق کار ادامه یافت و دوشنبه 12 شهریور 97 با ورود و خروج مسافران مورد استفاده قرار گرفت.
براساس اعلام سایت رسمی فرودگاه لارستان، این فرودگاه پس از زلزله سال 1339 برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده تأسیس شد.
پس ازانقلاب و با توجه به کسب و کار بیشتر مردم منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین تشکیل دانشگاه ها و مراکز علمی ، انجام پروازهای داخلی و خارجی ضرورت یافت و این فرودگاه در سال 1372 به عنوان مرز هوایی شناخته شد.
فرودگاه لارستان با 80 درصد پروازهای خارجی به مقاصد کشورهای جنوبی خلیج فارس همچون دبی- کویت و قطر و شارجه و 20 درصد پروازهای داخلی به مقصد تهران فعالیت دارد.
سال 1385 با تصویب هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور ، فرودگاه لارستان از اداره کل فرودگاه استان فارس منفک شد و در بیست و هشتم آذر 1391 فرودگاه یاد شده به اداره کل فرودگاه لارستان ارتقا یافت.
لارستان به مرکزیت لار در 378 کیلومتری جنوب شیراز است.
رئیس مجلس شورای اسلامی پس از شرکت در آیین بهره برداری از ترمینال شماره 2 فرودگاه بین المللی لارستان به سفر سه روزه خود به استان فارس پایان داد.
لاریجانی که در سومین روز سفر به استان فارس، صبح سه شنبه با همراهی استاندار وارد لارستان شد، در نخستین برنامه خود در این شهرستان جنوبی استان در گلزار شهدای شهر لار حضور یافت و به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.
رئیس مجلس همچنین بر سر مزار حضرات آیات سید مجتبی موسی لاری و سید عبدالعلی آیت اللهی از علمای فقید لارستان حضور یافت و با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت. شرکت در آیین تجلیل از خیرین حسینی و دیدار با علمای اهل سنت و تشیع جنوب فارس دیگر برنامه لاریجانی در این شهرستان بود.
لاریجانی که عصر یکشنبه با استقبال اسماعیل تبادار استاندار فارس وارد شیراز شده بود، دوشنبه با حضور در گلزار شهدای استهبان به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد و به زیارت امامزاده پیرمراد این شهر رفت. وی سپس در نشست شورای اداری و آیین تجلیل از حافظان کل قرآن کریم در استهبان شرکت کرد.
وی بعدازظهر دوشنبه به نی ریز در شرق فارس رفت و از طرح فولاد غدیر و همچنین نمایشگاه آثار هنرمندان این شهرستان بازدید و در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا