آموزش های کاربردی

بررسی کامل و جامع اهمیت لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) چیست؟

لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) در عصر جدید تا حد زیادی مورد توجه واقع شده است. روابط موجود بین کشورها، نزدیکی کشورها به یکدیگر، ارتباطات مناسب موجود بین آن ها، فضای کسب و کار، احترام متقابل به فرهنگ های مختلف، آداب، سنن و رفتارهای کشورهای همسایه باید به صورتی در نظر گرفته شوند تا در طولانی مدت شرایط برد اقتصادی- اجتماعی به دست آید.

لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات)

امروزه کشورهای مختلف گام های مهمی به منظور بهبود شرایط اقتصادی خود بر می دارند. در این شرایط اجرای لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) به نحوی باشد تا علاوه بر رشد و توسعه اقتصادی برای تجارت با کشورهای دور و نزدیک شرایط مناسب ایجاد شود.

ایجاد سامانه های مختلف برای لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات)

با درک اهمیت لجستیک بین الملل ( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) متوجه خواهیم شد که در دنیای امروز به خاطر سرمایه گذاری های برون مرزی همچون کمک به صنایع در حال ورشکستگی در کشورهای دیگر، کشت برون مرزی برای تامین مواد غذایی، مشارکت در توسعه کشورهای در حال توسعه و یا جهان سوم، همکاری در حفظ محیط زیست و انتقال تکنولوژی و دلایل دیگر در مناطق دور دست سامانه هایی راه اندازی شده اند. از جمله این سامانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پایگاه ها و سامانه های مختلف برای مبارزه با تروریست
  • بازسازی مناطق و کشورهای آسیب دیده از فعالیت های تروریستی و جنگ های داخلی

بیشتر بخوانید :

اهمیت لجستیک و زنجیره تامین

عوامل موثر در هزینه انجام شده لجستیک بین الملل

سه عامل مهم در میزان هزینه انجام شده برای لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) تاثیر دارند:

  • میزان سطح توسعه فعالیت های اقتصادی و تجاری کشورها و تجارت بین المللی این کشورها
  • کارایی سامانه ها، هرچه کارایی سامانه های لجستیکی بیشتر باشد هزینه آن ها نیز کمتر خواهد بود.
  • در کشورهای توسعه یافته در عصر جدید از تولید به سمت خدمات و تجارت حرکتی ایجاد شده است. وظیفه تولید کالاهایی با تکنولوژی متوسط و یا کم به کشورهایی با نیروی کار و منابع ارزان سپرده شده است.

برای امنیت ملی و توسعه اقتصادی به ظرفیت سازی نیاز خواهیم داشت و این ظرفیت سازی به بررسی و نگاه اجمالی وقایع فراگیر و تعیین کننده بین الملل در قرن بیستم نیاز خواهد داشت. همچنین این امر به تاثیرگذاری و حساسیت خاورمیانه و تاثیرپذیری آن ها نیاز دارد. در صورتی که قصد برقراری امنیت ملی و توسعه اقتصادی را دارید بهتر است تحولات جهانی دهه های اخیر را به صورت گذری و سریع مورد بررسی قرار دهید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا