پست

جدیدترین تکنولوژی های پستی در زمینه لجستیک سبز

پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف موج های بزرگی ایجاد می کند و در این بین لجستیک سبز و زنجیره تامین نیز یکی از بخش هایی خواهد بود که تحت تاثیر جدیدترین تکنولوژی های پستی قرار خواهد گرفت. صنعت لجستیک به طور کلی به استفاده از فرآیندهای دستی و داده های ذخیره شده بسیار زیادی به روش های مختلف در اماکن متفاوت شهرت یافته است. از این رو می توان از اجرای تکنولوژی جدید و پیروی از روندهای خلاقانه لجستیک و زنجیره تامین سود زیادی کسب کرد.

لجستیک سبز
لجستیک سبز

ضرورت سازگاری شرکت های لجستیک سبز با جدیدترین تکنولوژی های پستی

اخیرا در صنعت لجستیک سبز و زنجیره تامین پیشرفت های وسیعی صورت گرفته است از این رو شرکت های لجستیک سبز باید با این پیشرفت ها سازگاری داشته باشند. همزمان از سوی مشتریان نیز فشارهای زیادی به این شرکت ها وارد می شود زیرا تمامی افراد همواره به دنبال خدمات ارزان و سریع هستند. لازم به ذکر است که جدیدترین تکنولوژی های پستی تنها تغییرات اساسی در صنایع نیستند. قوانین جدید حمل و نقل، افزایش فشارهای جهانی و جنگ های تجارتی و در نهایت رکود اقتصادی که از قبل پیش بینی شده اند شرکت های لجستیکی را به هوشیاری و آمادگی برای سال 2020 وادار ساخته بودند.

عملیات لجستیک همچنین تحت تاثیر تنش ها و جنگ های تجاری جهان همچون چین و ایالات متحده قرار دارند. محصولات چینی 34 میلیارد دلاری که به ایالات متحده آمریکا وارد شدند در سال 2018 تحت تاثیر تعرفه های تجاری قرار گرفتند. در مقابل کشور چین نیز برای واردات ایالات متحده آمریکا اقدامات با هزینه بالا را انجام داد. در سال های اخیر اقتصاد اروپا نیز در حال رکود می باشد که این امر نگرانی شدید کشورهای اروپایی را در پیش داشته است. تمامی این مسائل بیانگر رکود احتمالی اقتصادی به صورت جهانی در سال 2020 می باشند. که این امر شرایط شرکت های لجستیک را دشوارتر ساخته است.

آشنایی با جدیدترین تکنولوژی های پستی در زمینه لجستیک سبز

در سال 2020 مسائل بسیار زیادی باید در نظر گرفته می شدند. شرکت های لجستیک سبز و زنجیره تامین باید از نوآوری های مورد نیاز استفاده کرده و خود را برای این تغییرات بزرگ آماده سازند. در ادامه مهمترین تکنولوژی های پستی در زمینه لجستیک و زنجیره تامین که در سال 2020 مورد توجه قرار گرفتند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • هوش مصنوعی و افزوده
  • دوقلوهای دیجیتال
  • امکان مشاهده زنجیره تامین به صورتReal-Time
  • بلاکچین
  • استانداردسازی داده ها، تجزیه و تحلیل پیشرفته
  • اهمیت روزافزون تازه واردان به حوزه صنعت
  • افزایش میزان سرمایه گذاری در استارت آپ های لجستیک سبز از شرکت های VC
  • توسعه پایدار با تکیه به تکنولوژی ها
  • وسایل نقلیه خودران
  • تکنولوژی های رباتیک در انبار

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا