اخبار

مقایسه لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات ) و مدیریت زنجیره تامین

اصطلاحات رایج دنیای مدرن تجارت و دیگر مناطق که شامل فعالیت های مختلف می شود لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) و مدیریت زنجیره تامین هستند. این اصطلاحات شامل عملیات نظامی در بین کشورهای مختلف نیز می باشد. تشخیص این موضوع که فردی در حال انجام مدیریت لجستیک بین الملل یا مدیریت زنجیره تامین می باشد امری دشوار است. به طور کلی می توان گفت بین لجستیک بین الملل و مدیریت زنجیره تامین تفاوت های قابل توجهی وجود دارند که در ادامه به بررسی این تفاوت ها خواهیم پرداخت.

تفاوت اهداف لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) و مدیرین زنجیره تامین

مهمترین تفاوت بین لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) و مدیریت زنجیره تامین اهداف مورد نظر آن ها در سازمان های مختلف می باشد. اهداف لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) تضمین خواهد کرد که مشتری در طول تعامل با سازمان ها به حداکثر رضایت خواهد رسید. مدیران اجرایی لجستیک بین الملل اطمینان حاصل خواهند کرد که تمام نیازهای مشتریان در دسترس آن ها قرار خواهد داشت و نیازهای مشتریان با کیفیت و کمیت مناسب رفع خواهد شد. در مدیریت زنجیره تامین هدف کسب اطمینان از این موضوع می باشد که سازمان از طریق اثربخشی و کارایی به مزایای رقابتی و مقایسه ای دست یابند. همچنین مدیریت زنجیره تامین تضمین می کند که سازمان مواد قانونی را با قیمت پایین خریداری کرده و کالاهای نهایی را با بیشتری قیمت ممکن به فروش برساند.

مدیریت زنجیره جهانی تدارکات
مدیریت زنجیره جهانی تدارکات

تعداد سازمان های درگیر لجستیک بین الملل و مدیریت زنجیره تامین

جنبه دیگر که برای برجسته سازی تفاوت بین لجستیک بین الملل( مدیریت زنجیره جهانی تدارکات) و مدیریت زنجیره تامین استفاده می شود تعداد سازمان های درگیر می باشد. در یک سازمان واحد لجستیک بین الملل درگیر خواهد بود زیرا فعالیت لجستیکی وجود ندارد که در زمان تعامل شرکت ها مورد نیاز باشد. عملیات لجستیک بین الملل به سازمانی خاص و مشتریان آن تعلق دارد که به همکاری تیمی تمایل دارند. مدیریت زنجیره تامین با چند آژانس که به صورت روزانه با شرکت تعامل دارند درگیر می باشد. مدیریت زنجیره تامین باید با سازمان هایی که مواد اولیه را تامین می کنند، شرکت های تحویل دهنده و یا حمل کننده کالای نهایی و شرکت های خریدار محصولات نهایی تعامل داشته باشد.

لجستیک بین الملل در بخش های مختلف نقش فعال ندارد در صورتی که مدیریت زنجیره تامین در امور دیگر آژانس ها توسط تحقیق، بازاریابی و سفارش مواد اولیه برای بخش های تولید شرکت دارد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا