اخبار

مدیریت هزینه ها ، و درآمد پایدار، دو شاخص اصلی تقویت شبکه پستی است

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست ایران، مهندس نعمتی که بعد از ظهر دیروز به مناسبت روز حسابدار، در جمع کارکنان امور مالی و ذیحسابان، سخن می گفتند، ضمن تبریک روز حسابدار ، به مجموعه کارکنان حوزه ی مالی شرکت اظهار داشت : مدیریت هزینه های پستی و درآمد،  به عنوان دو شاخص از چهار شاخص اصلی فعالیت های شبکه های پستی محسوب می شود، که مستقیما مرتبط با حوزه ی کاری حسابداران و ذیحسابان شاغل، در شرکت ملی پست می باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از انتصاب بیرانوند، به عنوان ذیحساب و مدیر کل امور مالی شرکت پست، از وی به عنوان شخصی مسلط به امور روز حسابداری،  نام بردند و اظهار امیدواری کرد: وی بتواند برنامه های ارائه شده در راستای ساماندهی حوزه ی مالی را به نحو احسن انجام داده، و اقدامات موثری را صورت بدهد.

معاون وزیر با اشاره به اهمیت شاخص درآمد، در شبکه های پستی گفت: بدون شک صیانت از درآمدی که، حاصل تلاش بخش های مختلف در شبکه ی پستی است،  بر عهده ی شما کارگزاران مالی خواهد بود،  و اگر بخواهیم در این امر مهم توفیقی کسب نماییم بدون شک باید در همه ی امور مرتبط با وصول درآمدها، بازبینی و کنترل آن، دقت نظر داشته باشیم؛

رئیس هیئت مدیره در خصوص شاخص مدیریت هزینه ، خاطر نشان کرد: ارائه ی  خدمات گوناگون پستی،  بویژه خدمات ارزش افزوده، منتج به درآمد می شود، و این درآمد را می بایست ، با دقت نظر و تحلیلی درست هزینه کرد؛

وی همچنین به موضوع ،درآمدهای خرد نیز اشاره کرد و گفت: این نوع درآمدها که بخش مهمی از درآمدهای شبکه را تشکیل می دهد، نیاز به نظارت های دقیق دارد، و لازم است واحدهای اجرایی روزانه، درآمدهای خرد را به حساب شرکت واریز و تسویه بنمایند.

مهندس نعمتی، در ادامه به ضرورت ساماندهی نیروهای انسانی، در برخی از واحدهای، ستادی و اجرایی اشاره کردند و گفت:میزان و نوع پرداخت ها، باید با بهره وری پرسنل، و ارائه ی خدمات با کیفیت، همواره رابطه ی معنا داری داشته باشد، که این امر می تواند افزایش ترافیک را نیز ، به دنبال داشته باشد.

وی همچنین بر حرکت متوازن همه بخشهای شبکه ،در مسیر توسعه و پیشرفت تاکید ویژه کرد.

مدیر عامل در ادامه، رسالت و ماموریت اصلی حسابداران را «صداقت، درستکاری، اقدام به موقع و انجام وظایف حرفه ای» برشمرده و گفت: انتظار می رود، با هر گونه جریان سوئی ،بدون اتلاف وقت و راسا برخورد نمایند.

مهندس نعمتی در پایان، موضوع بهبود وضعیت معیشتی کارکنان را، از جمله ی اولویت های کاری هیئت مدیره ی شرکت ،عنوان کرد و گفت: برای دستیابی به اهداف پیش بینی شده ، باید با برنامه منظم حرکت کنیم، و هرگز امید خود را از دست ندهیم.

محسنی سرپرست معاونت برنامه ریزی، پشتیبانی و توسعه ی مدیریت، نیز در این مراسم با بیان اینکه نیروی انسانی ،سرمایه اصلی شرکت ملی پست است ، اظهار امید واری کرد: با تلاش و همکاری سایر بخشها، بتوانیم تحول مد نظر وزیر ارتباطات و سایر مسئولان شبکه ی پستی را تحقق بخشیم، که این امر در سایه ی نگاه فرایندی میسر، خواهد شد.

ایشان همچنین بر مدیریت درآمد و هزینه ها، بر اساس شاخص های برنامه ی ششم، اجرای نظام یکپارچه ی مالی و اداری، جلوگیری از انحرافات بودجه ای، اصلاح و بهبود فرآیندهای مالی، وصول مطالبات، ارائه ی گزارشهای سیستمی، اجرای سیستم قیمت تمام شده، و نظارت مستمر عاملان ذیحساب، بر فعالیت های مالی تاکید کردند.

بیرانوند، ذیحساب و مدیر کل امور مالی شرکت پست، نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت های صورت گرفته ، در این اداره کل را به هیئت مدیره ارائه دادند.

شایان ذکر است، در پایان نیز، از جمعی از کارکنان نمونه حوزه ی مالی، با اعطای لوح ،قدردانی شد.

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا