اخبار

راه اندازی مرکز نوآوری پست و لجستیک پیشرفته پستکس

مرکز نوآوری پست و لجستیک پیشرفته پستکس در تاریخ 9 آذر1402 با اخذ مجوز از مرکز نوآوری پست و لجستیک پیشرفته تحت نظارت وزارت ارتباطات و کسب پروانه خانه خلاق پست و لجستیک پیشرفته افتتاح و راه اندازی شد.
در این مراسم نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری از ستاد اقتصاد دیجیتال ، نماینده وزارت ارتباطات از معاونت نوآوری و فناوری این وزارت خانه ، مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مرکزی، نماینده پارک علم و فن آوری استان مرکزی ، مدیر کل استان مرکزی ، مدیر ارشد لجستیک دیجی اکسپرس، مدیر کل گمرکات استان مرکزی ، مدیر کل صمت استان مرکزی حضور داشتند.
شایان ذکر است طی این جلسه دکتر لیالی مدیر عامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ، دکتر قادری عضو هیئت رئیسه پست جمهوری اسلامی ایران و دکتر احمدی معاونت فنی و بازرگانی پست جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین سخنرانی کردند.
طی این رویداد 2 قرارداد بین المللی و داخلی نیز منعقد گردید، قرارداد اول در خصوص صادرات تکنولوژی خدمات پستی به شرکت شهیرپست افغانستان به نمایندگی از صنعت پست افغانستان به صورت 10ساله و انحصاری که طی آن مقرر گردید پستکس کلیه نیازهای فنی و برنامه نویسی شهیرپست را طی 10 سال به انجام رساند و کلیه مرسولات ارسالی و دریافتی به یا افغانستان از طریق شعب پستکس و با استفاده از توانایی شرکت ملی پست از سراسر ایران صورت پذیرد.

امضای قرارداد ایران و افغانستان


پس از عقد این قرار داد آقای کبیر رئیس هیات مدیره شهیر پست به ایراد سخنرانی در خصوص وضعیت پست و تجارت الکترونیک افغانستان پرداختند.
قرارداد دوم در خصوص تامین خسارت و بیمه تکمیلی مرسولات پستی در ایران منعقد گردید.
این قرارداد با اعضای مدیر عامل پستکس بابک عقیلی نسب و عبدالرسول عطایی معاون اجرایی بیمه سامان منعقد گردید و پس از انعقاد این قرارداد عطایی به تشریح چهارچوب این قرارداد و امکانات بیمه سامان در خصوص بیمه های تکمیلی حوزه لجستیک پرداختند.

امضای قرارداد با بیمه سامان


مرکز نوآوری پستکس به همراه کافه فناوری weekend دارای 12 اتاق اختصاصی 2 اتاق با 11 میز اشتراکی و یک فضای کاملا مدرن با امکانات ویدئووال صوتی و 25 میز اشتراکی در این فضا و کافه برای پذیرایی از استارت آپ های مقیم این مرکز نوآوری می باشد.
این مرکز نوآوری دارای حیاطی به وسعت 600 متر مربع و امکانات پارکینگ برای 7 خورو می باشد و فضای کافه weekend امکان پذیرایی از ایونت هایی با 80 مهمان را دارا می باشد و در ادامه لازم به ذکر است این مرکز دارای یک اتاق VIP با امکان پذیرایی از یک جلسه 15 نفره می باشد.
پستکس با مجوزشتابدهندگی تا کنون در 6 استارت آپ سرمایه گذاری کرده است که شامل شیپیتو، شاپکس ، پستکس ، امنیتو ، پیک هاب و پودو می باشد که هم اکنون همگی در همین مرکز نوآوری مستقر می باشند.
و در انتها این برنامه که با مجری گری آرش سروری انجام شد، از آخرین دستاورد تجاری پستکس وامنیتو در راه اندازی خدمات پستی امن بر روی سایت دیوار برای استفاده میلیون ها ایرانی جهت ایجاد خرید و فروش امن رونمایی گردید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا