اخبار

مسابقه نامه نگاری 2019 نامه ای به قهرمان خود بنویسید

طبق گزارشی از اداره کل پست استان اصفهان ، حمید باقری مدیر کل پست استان،  در رابطه با برگزاری مسابقه ی نامه نگاری 2019 بیان داشت ، هرساله اتّحادیه جهانی پستی«UPU» جهت آشنایی  نوجوانان و خانواده ها، و نقش خدمات پستی در جامعه، حمل و نقل و جابجایی و حمل بار  و گسترش فرهنگ مکاتبه مسابقه ی نامه نگاری با موضوع فرهنگی را برگزار می نماید .

وی گفت : نامه ای به قهرمان خود بنویسید موضوعی است، که به عنوان مسابقه چهل و هشتم در سال 2019 از سوی اتحّادیه پستی جهانی اعلام گردیده است .

مدیر کل پست استان اصفهان ، تاکید کرد:  پست استان در راستای فعّالیت های فرهنگی همانند سال های گذشته ، با مشارکت فعّالانه در این برنامه ی جهانی، سعی دارد تا نوجوانان استان  را ،  با مزیّت ها و خدمات پستی آَشنا کرده و فرهنگ مکاتبه را ، جایگزین مراجعه  نماید.

حمید باقری درخصوص موفقیت نوجوانان اصفهانی در مسابقات 2017 و 2018 گفت ، خوشبختانه در دو سال گذشته اصفهان رتبه ی اول این مسابقات را در کشور،  چه از لحاظ رتبه، و چه از لحاظ تعداد شرکت کنندگان ، کسب نموده است.

وی در همین راستا افزود به منظور برگزاری هر چه بهتر این مسابقه ی فرهنگی،  و ترغیب هرچه بیشترنسل نوجوان،  به شرکت در این رقابت جهانی،همچون سالهای قبل، با هماهنگی سازمان ها و نهادهای مؤثّر،  در این زمینه، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی  ، همچنین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان،   در این مسابقه با اداره کل پست استان اصفهان همکاری نمایند.

مدیر کل پست استان اصفهان شرایط حضور در این مسابقه ی بین المللی را این گونه بیان داشت : براساس اعلام اتحّادیه پستی جهانی، نوجوانان دارای حداکثر 15 سال می‌توانند در این مسابقه به صورت فعّال شرکت نمایند. نامه‌های ارسالی باید به صورت دست نویسی شده،  فقط درروی صفحه کاغذ A4  و حداقل در 2 صفحه،  و حداکثر در چهار صفحه نوشته گردد. دانش آموزان نامه ها را در هر برگ به صورت یک رو نوشته و از پشت صفحه استفاده ننمایند .وموارد مربوط به نامه ‌نگاری نظیر نوشتن آدرس گیرنده و فرستنده، تاریخ و امضاء  پایانی و شماره تماس را رعایت کنند.

وی ، مهلت شرکت در مسابقه نامه‌نگاری 2019 اتحادیه پستی جهانی را دوازدهم اسفندماه سال‌جاری اعلام و عنوان کرد: هیات داوران از میان نامه های ارسالی، نامه برتر را در سطح داخلی انتخاب و به منظور شرکت در رقابت بین‌المللی به اتحادیه پستی جهانی ارسال می‌نماید.

مدیر کل با اشاره به این که اتّحادیه برای این رقابت،  جوایز ارزشمندی را در نظر گرفته افزود: مدال‌های طلا،‌ نقره و برنز به ترتیب به نفرات اول تا سوم بین المللی تعلّق خواهد گرفت ! همچنین به نامه های برتر دیگر، گواهینامه‌ و جوایزی اهداء خواهد شد.

 مدیر کل پست استان اصفهان بیان داشت:  دانش آموزان می توانند  نامه ها را بدون پاکت گذاری تحویل مدرسه یا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محل سکونت خود دهند . یا بصورت مستقیم به آدرس (تهران صندوق پستی 8811-15875،روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران)  ارسال نمایند.

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا