آموزش های کاربردی

ممنوعیات پستی بار های خارجی در Pme

چه بارهایی در Pme در ممنوع است

Pme در جهت ارسال مرسولات پستی از قوانین خاصی پیروی می کنند. در حالت کلی پست کردن برخی از اقلام مانند مواد اشتعال زا، اشیاء قیمتی مانند طلا و نقره، مشروبات الکلی و ….  و مواد دیگری که امکان دارد در هنگام حمل بسته ها در هواپیما ایجاد خطر کنند ممنوع است. مواد خطرناکی که ممکن است مواد شیمیایی خطرناک، مایعات اشتعال زا همچنین مواد و کالاهایی که ترکیب آن باعث بروز حادثه در هواپیما می شوند ممنوع هستند. البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که هر کشور قوانین خاص خود را دارد و از ورود کالاهایی به داخل کشور خود جلوگیری می کنند.

امکان دارد که برخی از قوانین پست خارجی در حالت کلی مشابه باشند. اما این قوانین در کشورهای مقصد از تفاوت های جزئی برخوردار هستند. با توجه به اینکه در زمان ارسال بسته های پستی به خارج از کشور به وسیله پستکس لازم است که مجاز بودن مقصد واردات آن را چک کرده سپس نسبت به ارسال مرسوله اقدام نمایید.

  پستکس

چگونگی ارسال بسته پستی در پست بین الملل

Pme کاربران را موظف می کند که در هنگام ارسال بسته خارجی لازم است که نام گیرنده و فرستنده به صورت واضح درج شود. بعد از بررسی هایی که توسط این سرویس پستکس انجام می گیرد بر اساس حجم و اندازه ی بسته مورد نظر میزان هزینه و قیمت آن معین می شود. در حقیقت pme به عنوان یک گزینه مناسب برای ارسال بسته های خارجی با حجم بالا می باشد.

نحوه ارسال بسته های خارجی به شکل معمول به صورت هوایی انجام می گیرد. این شیوه ی ارسال باعث می شود که خطراتی مانند گم شدن یا صدمه دیدن بسته ها به حداقل برسد. بسته های پستی خارجی باید بر اساس بسته بندی های مخصوص ارسال شود. این بسته بندی ها باعث می شود تا در زمان حمل و نقل و جا به جایی آسیبی به بسته ها وارد نشود.

Pme یکی از خدمات پستکس است که با استفاده از امکانات نمایندگی های گسترده و پست داخلی برای نخستین بار این امکان را به وجود آورده است که خدمات پست خارجی را به صورت درب به درب انجام دهد. از دیگر ویژگی های این سرویس پستی امکان تایید قطعی قیمت های بسته های پستی است.

  پستکس Pme

سخن پایانی

نکته قابل توجه ای که در ارتباط با خدمات پست خارجی پستکس وجود دارد این است در دنیا قوانین گمرکی متفاوتی وجود دارد. بنابراین این امکان وجود ندارد که برای مرسولات پست خارجی یک قیمت قطعی را در نظر بگیریم. برای آگاهی از قیمت مرسولات می توانید عکس کالاهایی را که قرار است پست کنید را در سایت پستکس بارگذاری کنید. پس از انتخاب شرکت سرویس دهنده در مدتی زمانی کمتر از یک ساعت شرکت مورد نظر قیمت قطعی مربوط به ارسال مرسوله را به وسیله پیامک برای شما ارسال می کند. این پیامک حاوی یک لینک برای پرداخت است. مشتریان می توانند با استفاده از این لینک به درگاه پرداخت متصل شوند و هزینه مورد نظر را پرداخت نمایند. در حال حاضر در قسمت پست بین المللی پستکس چند شرکت عرضه کننده وجود دارند که به ارائه ی خدمات می پردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا