اخبار

موتورسیکلت های جدید از فروردین آینده واگذار می شوند

مدیرعامل شرکت ملی پست از آغاز نوسازی ناوگان موتورسیکلت ماموران پخش کننده، از فروردین ماه آینده خبر داد.

طبق این گزارش، ، حسین نعمتی استفاده از توان داخلی صنایع با حمایت منابع قرض الحسنه بانکی،  و رعایت استانداردهای زیست محیطی،  را از مزیت های اصلی نوسازی ناوگان حمل و نقل شرکت ملّی پست دانست.

وی با تأکید بر این که پست همواره به عنوان یک شبکه ی  وسیع ارتباطی، تلاش نموده تا در ایجاد محیط زیست پاک بیشترین همکاری را با نهادهای مرتبط داشته باشد افزود: پست در دنیا با انجام امور دستگاه ها، و با استفاده از ناوگان حمل و نقل بزرگ خود، بیشترین تاثیر را در کاهش آلاینده های محیط زیست داشته است. بر همین اساس توجه به وسایل نقلیه و نوسازی آنها، چند سال یک بار در دستور کار این شبکه قرار دارد.

نعمتی افزود: به همین دلیل نوسازی ناوگان موتورسیکلت ماموران پخش کننده، به عنوان اصلی ترین عاملان توزیع مرسولات پستی، موضوع تفاهم نامه سه جانبه بین شرکت ملّی پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت تولیدی نیرو محرکه شد.

مدیرعامل در خصوص مزایای دریافت این موتورسیکلت ها گفت: به منظور کاهش فشار اقتصادی به ماموران شبکه پستی، مقرر شد بانک قرض الحسنه مهر ایران، به مبلغ قیمت تمام شده موتورسیکلت با کارمزد چهار درصد و اقساط بیست و چهار ماهه وام پرداخت نماید.

نعمتی درباره قیمت موتورسیکلت ها گفت: با همکاری شرکت تولیدی نیرو محرکه، قیمت موتورسیکلت های واگذاری، به همان قیمت ابتدای سال 97 محاسبه شده و تحویل داده خواهد شد.

معاون وزیر اظهار داشت:  موتورسیکلت های مورد نظر از نوع انژکتوری، با حجم موتور صدو پنجاه سی سی و بر اساس استاندارد یورو چهار خواهد بود. همچنین این موتور سیکلت ها دارای آرم پست خواهند شد.

وی افزود: براساس تصمیمات گرفته شده،ماموران پخش کننده ای که در سامانه رهیاب به عنوان موزع موتورسوار ثبت شده اند، شامل این طرح خواهند شد.

نعمتی در خصوص زمان و شرایط توزیع موتورسیکلت نیز گفت: طبق مفاد این تفاهم نامه، واگذاری موتورسیکلت ها از نیمه دوم فروردین ماه آغاز شده و تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل در خصوص نحوه توزیع موتورسیکلت ها نیز گفت: این طرح ابتدا در شهرهای بزرگ آغاز و کم کم، تا پایان خرداد ماه در سراسر کشور پخش خواهد شد.

نعمتی متذکر شد: با توجه به دستورالعمل بانک ها، وام بانکی به کسانی که دارای قسط های عقب مانده باشند، پرداخت نخواهد شد و بهتر است ماموران پخش کننده پستی،  با در نظر داشتن شرایط خوبی که در این تفاهم نامه دیده شده، از این فرصت نهایت استفاده را بنمایند.

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا