Uncategorized

هزینه پستی برای بسته های پیشتاز چگونه است ؟

هزینه پستی برای بسته های پیشتاز چگونه است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان ارسال بسته به آن توجه می ‌کنند هزینه پستی می باشد. روش پیشتاز یکی از بهترین روش های ارسال محصول به شمار می رود که در مقایسه با دیگر روش های پستی هزینه بیشتری دارد. به طور کلی باید بگوییم که پست پیشتاز به عنوان پست سفارشی شناخته می‌ شود. مرسوله در این روش پستی با سرعت بیشتری به مقصد می رسد. با استفاده از پست پیشتاز ارسال مرسولات خارجی و داخلی انجام می گردد. هزینه‌ ای که باید برای ارسال بسته های خارجی پرداخت کنید با بسته های داخلی فرق می کند. سرعت ارسال هر یک از شیوه ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

بسته های پیشتاز

زمان مورد نیاز برای ارسال بسته های پیشتاز

 به طور کلی برای ارسال مرسوله با استفاده از پست پیشتاز در شهرهای داخلی به حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت زمان نیاز داریم. برای ارسال مرسوله هایی که با پست پیشتاز به کشورهای خارجی ارسال می شوند به بیشتر از ۷۲ ساعت زمان نیاز خواهیم داشت. هزینه ‌ای که باید برای پست پیشتاز پرداخت کنیم به طور کامل مشخص نمی باشد. برای محاسبه کردن این هزینه شما نیاز است که پارامترهای گوناگون را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آنها هزینه را بررسی کنید. مهمترین فاکتورهایی که در پست پیشتاز باید بررسی شوند تا هزینه های پستی تعیین گردند متفاوت هستند. وزن محصول، بیمه، مقصد، روش ارسال و …. از جمله فاکتورهای هستند که روی محاسبه هزینه ارسال بسته تاثیر دارند. دقت  داشته باشید که برای استفاده از خدمات پست پیشتاز شرکت پستکس باید در مورد مزیت های شرکت اطلاعات کافی کسب کنید.

مقصد مهمترین فاکتور برای هزینه پستی روش پیشتاز

 مقصد مهمترین فاکتور برای پرداخت هزینه پستی بسته پستی به شمار می‌ رود. تمامی مرسولات شما به یک نقطه ارسال نخواهند شد. در واقع مقاصد هر یک از محصولات با یکدیگر متفاوت هستند. مقصد بسیاری از بسته های پستی مربوط به مرکز استان می باشد. مقاصدی که مربوط به بسته های پستی هستند به شهر و روستای گیرنده مربوط خواهد شد.

در برخی از موارد امکان دارد مقصد نهایی مربوط به روستا باشد. در صورتی که بخواهید مرسوله را برای استان هایی که مسیر سخت دارند ارسال کنید هزینه ارسال آن با مسیر های معمولی متفاوت خواهد بود.در محاسبه هزینه های پست، استان ها را به طور معمول به سه دسته تقسیم بندی می کنند. دسته اول مربوط به استان های بومی می باشد. اگر مبدا و مقصد برای ارسال مرسوله هر دو در یک استان قرار بگیرند، مرسوله در استان بومی به دست گیرنده می‌ رسد. هزینه ای که در این روش پرداخت می ‌شود نسبت به دیگر روش ها کمتر است.

دسته بندی دوم مربوط به ارسال محصولات در استان های همجوار می باشد. برای استان هایی که با استان مبدا مرز مشترک دارند شرایط ارسال متفاوت است. ارسال برای استان های همجوار با هزینه پایین تری انجام خواهد شد. دسته سوم استان های غیر همجوار هستند. در واقع آن دسته از استان هایی که با مبدا مرز مشترک دارند را استان های غیر همجوار می نامند.

برای ارسال مرسوله به هر یک از استان های غیر همجوار باید محصول را از استان همجوار رد کنیم. بسته هایی که  برای هر یک از استان ‌های غیر همجوار ارسال می گردند هزینه پستی زیادی را از نظر پست پیشتاز به خود اختصاص خواهند داد.

بسته های پیشتاز

وزن مهمترین فاکتور برای بررسی قیمت پستی

در بررسی هزینه پستی، وزن اهمیت زیادی دارد. هزینه مد نظر در پست پیشتاز مربوط به وزن محصول و مسیر  مرسوله می باشد. بسته های پستی شما امکان دارد یک جعبه بزرگ یا یک پاکت نامه باشند. به طور کلی اگر وزن مرسوله شما زیاد باشد هزینه ارسال آن افزایش پیدا می ‌کند. مرسوله بر اساس وزن می‌ تواند در هزینه پست پیشتاز تاثیر زیادی بگذارد. به طور کلی باید به خوبی بدانید که وزن مرسوله در هزینه پست بسیار مهم است. البته هزینه آن چندان چشمگیر نمی باشد. تعرفه انتقال محصول با استفاده از روش پیشتاز بر اساس استانداردهای مشخص شده تعیین می گردد. تعرفه مشخص شده حدود ۱۴۳ ریال می باشد. اگر وزن مرسوله شما از یک کیلوگرم بالاتر برود تعرفه آن تا حدودی گران تر خواهد شد. بنابراین باید به این مسئله توجه زیادی داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا