اخبار

پست جمهوری اسلامی ایران، برای دومین بار موفق به دریافت ،گواهینامه ی استاندارد آدرس نویسی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست ایران ، اتحادیه ی پستی جهانی، امسال به منظور آگاهی از تغییرات احتمالی در فرمت آدرس نویسی ایران،  و تایید اعتبار این  گواهینامه ی اخذ شده در سال 2012، با استفاده از یک فرمت استاندارد، اقدام به بازنگری دوباره ی  الگوی S42 پست ایران را نمود، که با توجه به عدم تغییر دادن در الگوی نشانی پست ایران، و منطبق بودن با استانداردهای جهانی تعیین شده ! شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران،  برای دومین بار متوالی، موفق به اخذ تاییدیه ی این گواهینامه شد.

گفتنیست، شرکت ملی پست ایران،  پیش از این در سال 2012 ، در کارگاه بین المللی توسعه ی نشانی استاندارد، برای نخستین بار موفق به دریافت گواهینامه ی استاندارد S42 « استاندارد آدرس نویسی» شد.همچنین در این کارگاه، الگوی آدرس نویسی ایران، در استاندارد S42 اتحادیه پستی جهانی نیز ثبت شد .

اتحادیه پستی جهانی،  با هدف کاهش مشکلات در مکان یابی، سهولت در تجزیه و توزیع پستی، یکپارچه سازی اجزای نشانی، تولید و مدیریت بانک اطلاعاتی نشانی ، و همچنین سهولت در دسته بندی ، و شناخت مشتریان، از سال 2009 تا 2012 اقدام به طرح استاندارد سازی آدرس ها، در منطقه ی آسیا و اقیانوسیه را نمود.

گواهینامه ی S42 به مدت سه سال، اعتبار دارد.

نوشته شده توسط : فاطمه اسدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا