اخبار

پهپاد های پستی مهمان جدید شرکت پست

به گزارش ایرنا محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات روز پنجشنبه 6/8/1400 از پهپاد های پستی رونمایی کرد و اظهار داشت: هادی و هدی اولین پرنده های مجوز گرفته پست کشور بوده و پرچمدار فعالیت ۳۰۰ پهباد در انتظار مجوز هستند.

پهپاد های پستی
پهپاد های پستی

پهپاد های پستی

وی اضافه کرد: پست پهپادی از طرح های ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای دسترسی آسان افراد به خدمات پستی بر مبنای فناوری های نوین ارتباطی است.

آذری جهرمی متذکر شد گرفتن مجور برای پهپاد ها 2 سال به طول انجامید و لازم است قوانین در این حوزه تسهیل تر شود

قرار بود در این آیین ۲ پهپاد پستی از مقابل اداره پست مرکزی جزیره کیش به صورت پایلوت پاکت های نامه را به ۲ نقطه شامل معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش منتقل کنند به دلیل وزش باد شدید به زمان دیگری موکول شد.

به گفته آذری‌جهرمی آغاز فعالیت پهپادها در منطقه آزاد کیش سبب ایجاد ظرفیت‌های جدیدی در جزیره خواهد شد و این اتفاق می‌تواند به عنوان فرآیند تسهیل و تسریع در ارائه خدمات پستی در کشور فراگیر شود. وی با بیان اینکه یکی از خدمات پیشرویی که شرکت‌های مختلف در دنیا استفاده می‌کنند بهره‌گیری از ظرفیت پهپادها برای حمل‌ونقل بسته‌های پستی است، اظهار کرد: تحقق این دستاورد آینده بسیار روشنی را برای صنعت پست فراهم کرده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور افزود: قرار بود پهپادها در استان لرستان برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم به بهره‌برداری برسد که در اخذ مجوزها دچار مشکل شدیم از این‌ رو براساس ارزیابی‌های انجام شده منطقه آزاد کیش مناسب‌ترین مکان برای اجرای این طرح ارزشمند است.

همچنین وزیر ارتباطات در جریان سفر به کیش از سه طرح هوشمند بهره برداری نمود  و از 400 دستگاه وانت مزدا جدید در چرخه پستی رونمایی کرد  وهمچنین از مرکز مکانیزه اصفحپهان بهره برداری کرد .

وی عصر روز گذشته در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات با محوریت سامانه های جدید کیش هوشمند، سامانه حقوقی و سامانه جامع اطلاعات جغرافیایی روند ارتقا زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات و امکانات ارتباطی کیش را بررسی کرد.

سامانه آنلاین خدمات پستی پستکس در خدمت شما عزیز می باشد

02191077473

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا