اخبار

گروپاژچیست؟

گروپاژ کلمه ای است،  که برای بسیاری از تجّار ، که برای حمل و نقل بارهای بزرگی ندارند ، یا به اصطلاح عامیانه خرده بار دارند، کاملا آشناست. مسائلی که مربوط به حمل و نقل کالا هستن،جزو بخش مهمی از بازرگانی بین الملل به حساب می آیند. حمل و نقل هم مانند هر موضوع دیگری، قانون های مخصوص خود را دارد.  و همه ی تجّار و شرکت های تجاری بزرگ و کوچک، با قوانین و روش های حمل بار کاملاً آشنایی دارند.

زمانی که بار یک بازرگان به اندازه ی استاندارد،  برای حمل با یک کانتینر نباشد، باید بار خود را با بارهای دیگر،  در یک کانتینر بگذارد. به این صورت،  کالاهایش با کالاهای دیگران حمل می شود. وقتی که بار شما ،  با بار دیگر بازرگانان حمل و نقل شود هزینه های حمل و جابجایی کالا ، کمتر شده و این یکی از مزیت های گروپاژ، برای بازرگانان با تعداد کالای کمتر از حجم استاندارد یک کانتینر به حساب می آید.

شرکت های حمل ونقل متفاوت، و یا شرکت هایی که خدمات جابجایی کالا را انجام می دهند،  محموله را از شما به عنوان مشتری تحویل می گیرند،  و هزینه را به شما اعلام می کنند. سپس بارها را یک جا جمع کرده،  و برایتان ارسال می کنند.

 در کنار مزیت هایی که گروپاژ در صرفه جویی در هزینه ی حمل و نقل دریایی کالا دارد، یک عیب هم وجود دارد،  که زمان بیشتر حمل و نقل کالا می باشد. این زمان طولانی در ارسال کالا،  می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. گروپاژ قوانین مخصوصی دارد. شما بارهایی مثل : باتری وکابل و بسیاری دیگر از کالاهای دیگری را،  که استاندارد به آنها تعلق می گیرد ، نباید با کالاهایی که نیاز به مجوز استاندارد دارند، با هم بارگیری کنید. زیرا این موضوع باعث می شود که بار شما،  تا زمان ترخیص کالاهایی که احتیاجی به  مجوزاستاندارد دارند در گمرک باقی  بمانند. و این امر باعث ضرر شما خواهد شد. زیرا زمانی که بار شما به صورت گروپاژ حمل شده باشد و در گمرک نیز مدت زیادی بماند، ممکن است بازار فروش خود را ازدست بدهد. پس با سپردن حمل کالای خود به یک شرکت بازرگانی معتبر، کارها در سریع ترین زمان ممکن، و با استاندارد کامل انجام خواهد شد.

شرکت های بازرگانی برای پشتیبانی از تجّار، در جهت حمل و نقل و ترخیص کالا ، و کارهایی از این قبیل فعالیت دارند.

شما می توانید خرده بارهای دریایی خود را،  با خیالی آسوده، به دست کارشناسان زبده بسپرید ، و در وقت مناسب هم تحویل بگیرید.

تیم خبری پست بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا