مجلات

تعرفه پستی به چه مواردی بستگی دارد ؟

تعرفه پستی :

شما برای دریافت هر نوع خدمات باید هزینه ای پرداخت کنید که تعرفه پستی هم بر اساس قوانین و ویژگی هایی که دارد دارای هزینه مشخص شده ای می باشد. اینکه شما چه نوع کالایی را می خواهید با چه روش پستی ارسال کنید از جمله قوانین تعرفه پستی به شمار می رود و شما باید زمان ارسال بسته پستی تان به این مورد دقت داشته باشید. در واقع باید بدانید امور پستی اصول و استانداردهای مشخص شده ای دارد که هر فرد باید برای ارسال کالاهای خود با این امور آشنایی کاملی داشته باشد.

تعرفه پستی به چه مواردی خلاصه می شود ؟

اینکه تعرفه پستی به چه مواردی بستگی دارد بسیار مهم می باشد و برخی از مهمترین این موارد عبارت می باشد از :

قیمت خدمات پایه پستی خارجی تصویب شد - ایستنا

1. نوع سرویس :

هر سرویس پستی که شما برای ارسال کالاهای خود انتخاب می کنید در تعرفه پستی نقش مهمی ایفا می کند و هر یک از انواع پست پیشتاز، پست سفارشی و پست ویژه هزینه مشخص شده ای دارند.

2. نوع مرسوله :

نوع مرسوله ای که شما می خواهید پست کنید هم از دیگر موارد مهم در تعرفه های پستی به شمار می رود. اینکه مرسوله شما پاکت، بسته، کیسه و … باشد هر یک شرایط جداگانه ای برای ارسال کالاهای شما دارد.

3. وزن مرسوله :

وزن بسته ارسال شده شما هم برای تعرفه پستی نقش مهمی ایفا می کند. برخی از افرادی که می خواهند بسته هایی با حجم زیادی را پست کنند بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند. وزن بر اساس گرم می باشد و هرچه که مقدار گرم آن بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

4. مقصد :

اینکه مقصد ارسال بسته پستی شما شهری، بین شهری و خارجی باشد در تعرفه پستی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید برای هر یک از مقصدها هزینه متفاوتی را پرداخت کنید.

5. خدمات ویژه :

برخی از افراد امکان دارد از خدمات ویژه اداره پست و یا تیپاکس برای ارسال کالاهای خود استفاده کنند. این خدمات ویژه شامل موارد بسیار زیادی می شود، که برخی از آنها مانند آگهی تحویل، امانت انبوه، اشیاء شکستنی، کرایه در مقصد، حاوی مایعات می باشد. شما هر یک از این خدمات ویژه را که برای ارسال کالاهای خود انتخاب کنید بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

6. زمان تحویل :

 برخی از افراد که می خواهند زمان تحویل بسته پستی شان در گروه ارسال سریع قرار بگیرد هم باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایند.

تلگرام:
iranpostex@
اینستاگرام:
https://instagram.com/postex.ir
سایت:
www.postex.ir
تلفن تماس:
۰۲۱۹۱۳۰۰۱۵۰

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا