آموزش های کاربردیاخبار

تفاوت بین پست پیشتاز و پست سفارشی

تفاوت بین پست پیشتاز و پست سفارشی

پست پیشتاز

همه آنچه که قرار است درباره پست پیشتاز و تفاوت آن با سایر پست های رایج در کشور بدانید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد برای ارسال محصولاتی پستی خود به اداره پست مراجعه کرده باشید، و توجه کرده اید که این اداره روش های گوناگونی را در نظر گرفته است، و هریک از این بسته های پستی تعرفه هایی جداگانه دارند. اداره پست این اجازه را به مشتریان خود می دهد که خودشان با نهایت دقت این تصمیم را بگیرند که کالاهای پستی را با چه روشی، که از لحاظ هزینه و زمان برای آن‌ها به صرفه تر باشد ارسال کنند. در اینجا می خواهیم به طور کلی تفاوت های اساسی بین پست پیشتاز و پست سفارشی را برایتان بازگو کنیم تا مراجع کنندگان محترم بهترین تصمیم را برای ارسال مرسوله‌ پستی خود انتخاب کنند. خواهشمندیم برای دانستن این نکته مهم ما را تا آخر این مطلب همراهی کنید.

تفاوت پست پیشتاز چه تفاوتی با پست سفارشی دارد؟

یکی از عمده ترین سؤالاتی که ممکن است در رابطه با مرسولاتی که از طریق پست پیشتاز ارسال می گردند وجود دارد این است که این پست چه تفاوتی با سایر روش های پستی دارد؟ در حقیقت پست پیشتاز یا EMS سریع‌ترین روش پستی است که در تمام دفاتر پستی انجام می شود و قابلیت این را دارد در کوتاه‌ترین وقت ممکن تمام عملیات پستی از لحظه گرفتن تا لحظه‌ توزیع کالا را انجام می دهد. زمان ارسال برای بسته های پستی خیلی کوتاهتر از پست های سفارشی است، بسته به بعد مسافت تقریباً چیزی حدود 24 تا 72 ساعت طول می کشد. این سرویس پست این امکان را برای پست های خارجی فراهم کرده است و مشتری می تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن بسته پستی خود را تحویل بگیرد تقریباً تا 72 ساعت زمان می برد. برای پیگیری محصولات می توان با فرستادن پیام کوتاه به شماره 2000441 ،بارکدهای 10 یا 20 رقمی که روی محصول می باشد بفرستید و پیگیر محصول باشید، روش دیگری هم با استفاده از وب سایت پیگیری کنید.

نکاتی درباره هزینه پست پیشتاز

 طبق قانون اداره پست حداکثر وزن مجاز برای شیوه پست پیشتاز 25 کیلوگرم تعیین کرده است. و تمامی محصولات پستی از طریق خطوط هوایی به مقصد می رسند، میزان تعرفه‌ تعیین شده برای آن، بسته به وزن کالای ارسالی می باشد. در حالی که حداکثر وزن مجاز برای ارسال مرسوله‌ سفارشی تا 40 کیلوگرم در نظر گرفته می شود حدود 15 کیلوگرم بیشتر تعیین شده است. سرویس این پست شامل فرآیند انجام ارائه خدمات و تکمیل کامل مدارک  و فرم های خدمت می باشد تا مشتریان عزیز را راهنمایی کامل بکند. در حالی که در پست سفارشی شامل واحد ارائه دهنده از طریق خدمات ارتباطی، دفاتر پیشخوان، آژانس های پستی و حتی باجه های پستی خدمات ارائه می گردد. روش ارسال در حالی که برای پست پیشتاز هوایی در نظر گرفته شده است ولی برای پست سفارشی از طریق زمینی می باشد. و عیبی که این روش با بقیه روش ها دارد هزینه یا همان تعرفه تعیین شده تقریباً 2 برابر پست سفارشی تعیین شده است.

در صورتی که اگر وزن مرسولات پستی خود و تعداد شما زیاد باشد توصیه می کنیم از پست سفارشی استفاده کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا