آموزش های کاربردی

 باکس های یخ خشک و ارتباط آن با مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی

 باکس های یخ خشک و ارتباط آن با مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی! مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی را چگونه ارسال کنیم؟ باکس های یخ خشک امروزه به عنوان بهترین روش ارسال برای مرسولات نمونه آزمایشگاهی به شمار می رود. مرسوله های آزمایشگاهی به عنوان مرسوله های خاص شناخته می شوند. همانطور که می دانید یک دسته از مرسوله ها هستند که باید در دما، رطوبت و فشار مناسبی قرار بگیرند تا قابل استفاده باقی بمانند و فاسد نشوند. نمونه های آزمایشگاهی یکی از این موارد است.

فرض کنید قصد دارید یک نمونه آزمایشگاهی را به شهر دیگری ارسال کنید. در صورتی که این نمونه ها مطابق دستورالعمل های مورد نظر نگهداری نشوند نمونه مذکور فاسد و در اصطلاح خراب خواهند شد. برای ارسال این کالاها یاید به سراغ روش های خاصی بروید.

  پست سرد

آشنایی با روش ارسال مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی

مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی با روشی متفاوت ارسال می شوند. معمولا این کالاها به دلیل اینکه نیازمند به نگهداری خاصی هستند با استفاده از روش سرد پست می شود. در این شیوه پستی برای ارسال کالاها از فرایند های ویژه ای استفاده می شود. در حال ارسال کالاهای آزمایشگاهی به وسیله پست سرد لازم است که هزینه های بیشتری را پرداخت کنید. حاضر زیر ساخت های کافی برای ارسال این نوع مرسولات در کشور وجود دارد. برای

با این تفاسیر روش منطقی برای پست این مرسوله ها از روش های پست سرد و باکس های یخ خشک استفاده کنند. این ارسال ها معمولا به صورت هوایی انجام می گیرد. در هنگام ثبت بارنامه برای این محصولات همه ی شرایط ذکر می شود به این دلیل که پس از تحویل نیز این نمونه ها باید در شرایط خاصی نگه داری شوند.

مرسولات نمونه ی آزمایشگاهی باید در دمای خاصی نگهداری شوند. ارسال مرسولات پستی با کامیون های غیر مکانیزه با استفاده از باکس های یخ خشک انجام می گیرد.

پست سرد

چرا از کول باکس استفاده می کنیم

ممکن است شما قصد داشته باشید نمونه های آزمایشگاهی، واکسن، دارو و …. را به شهر دیگری ارسال کنید. برای اینکه این محصولات سالم بمانند آن ها را درون کول باکس ها قرار می دهند. این وسیله به گونه ای طراحی شده است که دما و رطوبت مناسب محصول مورد نظر را تنظیم می کند تا زمان رسیدن به مقصد دچار مشکلی نشود. بیو پست یا پست بیولوژیک که در کشور ما با عنوان پست سرد شناخته می شود مخصوص نمونه های عفونی، آزمایشگاهی، مواد شیمیایی می باشد. با استفاده از این روش پست در مدت زمان 24 الی 36 ساعت مرسوله مورد نظر را به مقصد مورد نظر می رساند.

پست سرد یا پست بیولوژیک با ارائه ی خدمات ویژه امکان ارسال تعداد زیادی اقلام آزمایشگاهی و بیمارستانی نظیر نمونه های خونی، سرم ها و … را فراهم می آورد. جالب است بدانید در برخی موارد سفرهای زیادی تنها برای انجام یک آزمایش یا نمونه خونی انجام می شود. با استفاده از سرویس بیو پست یا پست سرد افراد می توانند به راحتی نمونه های آزمایشگاهی را به شهر مورد نظرشان ارسال کنند. برای ایمنی این نمونه ها از وسایل و ابزار تخصصی استفاده می کنند تا مرسولات مورد نظر صحیح و سالم به مقصد برسد.

بای مطالعه بیشتر : ارسال سریع و آسان از درب خانه به سراسر دنیا با پستکس

نوشته های مشابه

9 دیدگاه

 1. پست سریع نیاز آزمایشگاه هاست که خیلی مهمه منونه سالم و سریع به مقصد برسد

 2. پست سریع نمونه ازمایشگاهی معجزه است ضمن اینکه فکر میکنم پک ها رو خودمون باید به راحتی تهییه کنیم

 3. ممنون از پستکس بابت ارسال سریع نمونه آزمایشگاهی ،واقعا نیاز خیلی مهمی این نوع ارسال ها برای بیماران.

 4. پست سریع و امن برای نمونه های ازمایشگاهی
  نیاز بسیاری از ازمایشگاه های کشور هست

 5. پستگس تحول بزرگی در ارسال نمونه های آزمایشگاهیی ایجاد کرده به این روش نمونه ها بدون آسیب به مقصد میرسه

  1. خداقوت به پستکس که با ارسال مرسولات بیولوژیکی خیلی از مشکلات مرسولات آزمایشگاهی رو حل کرده از جمله بیماران فوری 👌

 6. یکی از بهترین سرویس های موجود برای ارسال مرسولات آزمایشگاهی خیلی از مشکلات رو برطرف کرده واقعا

  1. یک خسته نباشید ویژه برای کارمندان خلاق پستکس
   آفرین به این ایده

 7. ممنون از پستکس که باپست سریع این شرایط عالی را برای جابه جایی محصولات آزمایشگاهی فراهم کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا