پستمجلات

درباره لجستیک و توزیع بار

درباره لجستیک و توزیع بار

لجستیک و توزیع بار در عصر نوین بسیار پر رونق است. در واقع پیچیدگی های فرایند لجستیکی، به ساخت و ایجاد برنامه هایی جهت مدیریت لجستیک و کمپانی های حرفه ای و متبحر در حیطه حمل و نقل و تدارکات است. این برنامه ها به پیشبرد منابع در امتداد و راستای زنجیره تامین کمک فراوانی می نمایند. کمپانی های تولیدی امکان دارد، یکی از دو شیوه ای را برگزیند، که یا مدیریت تدارکات خود را به کارشناسان برون سپاری می نمایند و یا اگر از جنبه هزینه ارزان تر بود، مدیریت تدارکات را ار درون کمپانی انجام میدهند.

پیک موتوری و پیک درون شهری نیز در کمپانی های لجستیک و توزیع بار نیز امکان کار کردن را دارند. کارکردهای کلی کمپانی های لجستیکی را می توان حمل و نقل، انبارداری، مدیریت بودجه، مسیرهای ارتباطی، تامین، مدیریت و کنترل سفارشات، خدمات مشتریان و کاربران، بسته بندی و لجستیک معکوس برشمرد.

درباره لجستیک و توزیع بار

درباره لجستیک بیشتر بدانیم.

لجستیک و توزیع بار از هنگامی که به اتمام می رسد، و سفارش از سوی مشتری ثبت می گردد، عملیات پردازش در انبار و تحویل مرسوله به مشتری شروع می گردد، که به آن لجستیک توزیع می گویند. این نوع لجستیک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. همچنین تعداد، زمان و مکان در عرضه و تقاضا با یکدیگر فرق می کند.

لجستیک در نهایت برنامه ریزی و اجرای خدمات و سرویس رسانی های حمل و نقلی است که تا انتهای کار ناظر بر حمل و حفظ کالا از مبدا تا مقصد است. بنابراین با توجه به اهداف و احتیاجات مشتری و جریانات درونی و برونی، به دو وضعیت درون سو و برون سو تقسیم می گردد.

اگر بخواهیم لجستیک و توزیع بار را شامل یک دسته بندی شایسته تری بدانیم؛ به لجستیک داخل مرزهای یک کشور، لجستیک داخلی و لجستیک خارج از مرزهای کشور اشاره می کنیم.

درباره لجستیک و توزیع بار

لجستیک به تمامی اموری که با انطباق کامل بر قوانین نقل و انتقال صورت می گیرد، اطلاق می گردد. در در واقع لجستیک بررسی، تحقیق، مطالعه و تخمین احتیاجات نخست در حیطه لوازم و تجهیزات، دستگاه ها و ماشین آلات، تاسیسات و قطعات از هر نوع است که تمامی خدماتی که آن مربوط است، همچون فراهم کردن، ساخت، بیمه، مراقبت، انبارداری، توزیع، حمل و نقل، کنترل و فراهم آوری دستور انجام فرایند، طراحی دستگاه و نظارت بر موارد فوق را در بر می گیرد.

لجستیک واژه ای یونانی است. که در امور نظامی جهت انتقال جنگ افزارها و مهمات مورد کاربرد بوده است. همچنین جیره غذایی سربازان نیز در جنگ ها و خط مقدم جبهه از امورات مرتبط به این اصطلاح در گذشته بوده است.

درباره لجستیک و توزیع بار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا