Uncategorized

چگونگی محاسبه هزینه پستی

چگونگی محاسبه هزینه پستی

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان دریافت بسته های پستی برایشان اهمیت دارد، بررسی هزینه پستی می باشد. در صورتی که می خواهید به عنوان گیرنده هزینه بسته های پستی را پرداخت کنید باید به موارد متنوعی دقت داشته باشید. اداره پست فاکتورها و عوامل مشخص شده ای را برای دریافت هزینه های پستی تعیین می کند. هر یک از مواردی که در مورد هزینه های پستی تاثیر زیادی دارند را باید به خوبی بشناسید تا قادر به پرداخت هزینه بسته پستی باشید. شرکت اداره پست و شرکت های خصوصی که در زمینه ارسال کالا فعالیت می کنند روش های زیادی را برای محاسبه هزینه بسته پستی در نظر می گیرند. پست بار یکی از شرکت های خصوصی ارسال بسته های پستی می باشد که از روش های مناسبی برای محاسبه هزینه کالای پستی استفاده می کند.

محاسبه هزینه

تاثیر روش های پستی روی هزینه پستی

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد پرداخت هزینه پستی اهمیت زیادی دارد، روش ارسال بسته پستی می باشد. اگر شما از سرویس پست عادی استفاده کنید هزینه کمتری را برای پست پرداخت خواهید کرد. برای اینکه از روش پست عادی استفاده کنید باید در مورد مشخصات این روش آگاهی بیشتری کسب نمایید. در این روش، بسته ارسالی در بازه زمانی استاندارد به دست گیرنده می رسد. هزینه ای که باید برای ارسال پست های سفارش و پیشتاز پرداخت کنید تا حدودی بالاتر از پست عادی می باشد. در صورتی که از روش سفارشی و پیشتاز استفاده کنید بسته سریعتر به دست گیرنده می رسد. هزینه ارسال بسته با روش ویژه بالاتر از روش های دیگر می باشد. این روش به عنوان روش منحصر به فرد اداره پست و شرکت پست بار شناخته می شود.

عوامل تاثیرگذار روی هزینه پستی

برخی از مهمترین عواملی که تاثیر زیادی روی هزینه پستی می گذارند عبارت هستند از :

1. مسیر

یکی از مهمترین مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه ارسال کالا دارد مسیر می باشد. اگر فاصله مبدا تا مقصد زیاد باشد باید هزینه بیشتری را برای ارسال بسته پرداخت کنید. برخی از شهرهای مبدا و مقصد در یک استان همجوار هستند که هزینه ارسال بسته پستی در این شهرها مناسب تر می باشد.

2. وزن مرسوله

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی روی هزینه ارسال کالا دارد، وزن مرسوله می باشد. در صورتی که وزن مرسوله زیاد باشد شما باید هزینه بیشتری را برای ارسال آن پرداخت کنید. دقت داشته باشید که مرسوله های سنگین وزن باید در بخش مشخص شده ای بسته بندی شوند و ارسال آنها با شرایط خاصی است. هر یک کیلوگرم که وزن کالا بیشتر شود، هزینه ارسال آن بالاتر می رود. برای اشیایی که قدیمی هستند بیمه در نظر می گیرند. در این صورت اگر به اشیا آسیبی وارد شود شما می توانید خسارت آن را دریافت کنید.

3. نوع بسته

یکی دیگر از عواملی که تاثیر زیادی روی هزینه پستی دارد نوع بسته شما می باشد. کارشناسانی که در شرکت پست بار فعالیت می کنند حساسیت نوع بسته را به خوبی بررسی می نمایند. در صورتی که بسته پستی حساسیت زیادی داشته باشد باید آن را با روش خاصی بسته بندی نمایند. برخی از کالاها که گران قیمت هستند با روش خاصی ارسال می شوند. البته بیشتر شرکت های پستی از قبول ارسال کالاهای پستی گران قیمت خودداری می کنند.

محاسبه هزینه

کمترین هزینه پستی با شرکت پستکس

تعداد شرکت های پستی روز به روز بیشتر می شود و به همین دلیل انتخاب بهترین شرکت پستی برای افراد تا حدودی دشوار است. شرکت پستکس به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه ارسال کالا معرفی می گردد. شما می توانید با کمترین هزینه پستی، خدمات متنوعی را از این شرکت برای ارسال بسته های پستی دریافت کنید. فروشگاه های اینترنتی که می خواهند خدمات ویژه ای را برای مشتریان خود رقم بزنند از خدمات شرکت پست بار برای ارسال کالاهای متنوع استفاده می نمایند. هزینه های پستی در این شرکت نسبت به دیگر شرکت های پستی مناسب تر می باشد و این مسئله به عنوان یک مزیت معرفی می گردد. شما می توانید انواع روش های پستی این شرکت را برای ارسال کالا انتخاب کنید. شرکت پست بار کالای شما را برای ارسال بیمه می کند تا در صورت خسارت به کالا بتوانید هزینه را دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا