Uncategorized

محدودیت‌ ارسال مرسوله با اتوبوس

مقدار بار مجاز ارسال مرسوله با اتوبوس

پست کالا با اتوبوس چه در داخل و چه در خارج طرفداران خاص خود را دارد. اما از محدودیت‌ ارسال مرسوله با اتوبوس هم خبر دارید؟؟

جالب است بدانید که ارسال بار با اتوبوس به ترکیه هم یکی از سرویس‌های شرکت‌های پستی مانند پستکس است. در قانون ارسال پستی با اتوبوس، دوحدمجاز بار تعریف میشود. بدین صورت که اگر قصد استفاده از سرویس پست اتوبوسی در داخل کشور را دارید؛ میزان مجاز بار جهت حمل با اتوبوس برای هر نفر 20 کیلوگرم است. این میزان در ارسال بار به خارج از کشور با اتوبوس به 40 کیلوگرم به ازای هر مسافر افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر در صورتی که وزن مرسوله در پست اتوبوسی داخلی از 20 کیلوگرم بیشتر شود؛ غیر مجاز است و مشمول اضافه بار خواهد شد. لازم به ذکر است که حد بار غیر مجاز در حمل بار به خارج از ایران با اتوبوس، بیش از 40 کیلوگرم است.

اگر مرسوله شما از مقادیر مجاز حمل بار از طریق اتوبوس شد؛ چه باید کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که به طور کلی در این حالت شما باید اضافه بار پرداخت کنید. همچنین لازم به ذکر است که میزان جریمه به طور معمول برای هر یک کیلوگرم بار اضافه، به اندازه 25 درصد قیمت بلیط اتوبوس است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که این مقدار ممکن است در هر یک از تعاونی‌های اتوبوسرانی، متفاوت باشد. با این تفاسیر اگر می‌خواهید به راحتی مرسوله خود را با اتوبوس به هر یک از شهرهای ایران پست کنید؛ پیشنهاد می‌شود که به سایت پست بار مراجعه کنید. پست بار روش‌های مناسب و مقرون به صرفه‌ای را جهت پست کالا با اتوبوس به شما پیشنهاد خواهد کرد. به عنوان مثال می‌توانید از راحت‌ترین و مطمئن‌ترین راه یعنی ارسال درب به درب مرسوله با اتوبوس از طریق پستکس استفاده نمایید. حال سوال اینجاست که چه کالاها و مرسوله‌هایی اجازه حمل با اتوبوس را ندارند؟

محدودیت‌ ارسال مرسوله با اتوبوس

محدودیت‌ ارسال مرسوله با اتوبوس

به طور کلی هرکالایی که منجر به برهم زدن آسایش مسافران اتوبوس شود اجازه حمل با اتوبوس را ندارد. مشخصا وظیفه اصلی ناوگان اتوبوسرانی بین شهری، انتقال راحت و ایمن مسافران است؛ پس قوانین حمل بار با اتوبوس باید در درجه اول آرامش مسافران را در نظر داشته باشد.

مهمترین محدودیت ها در ارسال با اتوبوس

به همین دلیل ورود و جابجایی هرنوع از حیوانات زنده، ارسال کالای قاچاق، سلاح سرد و گرم، مواد غذایی فاسد شدنی یا بو دار، مواد منفجره و بارهایی با بسته بندی نامناسب و… با ممنوعیت همراه است. از جمله مهم‌ترین محدودیت‌ها در مقررات ارسال کالا با اتوبوس است.

 ذکر این نکته نیز قابل توجه است که در هنگام پست مرسوله توسط اتوبوس‌های بین شهری، کالای ارسالی حتما باید بسته بندی مناسبی داشته باشد. از این رو اگر خود شما در حال سفر با اتوبوس هستید و قصد حمل بار دارید؛ بهترین بسته بندی استفاده از چمدان یا ساک‌های سفری است

اما اگر تنها می‌خواهید بسته خود را از طریق اتوبوس به دست گیرنده برسانید؛ استفاده از کارتن و لفاف پستی استاندارد انتخاب خوبی خواهد بود. در این راستا بهتر است بدانید که پست بار در سرویس‌های خود خدمات بسته بندی کالا در مبدا یعنی درب منزل شما را نیز ارائه می‌دهد. پس همین حالا با کارشناسان پست داخلی ما در پستکس تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا