پستفناوری

هوش مصنوعی در پست و نقش آن در ارتقای این صنعت

با آغاز شیوع کرونا در اکثر نقاط دنیا صنعت پست در مقایسه با گذشته پرکاربردتر شده است. روزانه تعداد زیادی از مرسولات پستی باید به مردم برسد. از مهمترین دلایل پیشرفت این صنعت در سال های اخیر می توان به استقبال بیشتر مردم از خرید به صورت آنلاین اشاره کرد. با این کار امید است تا میزان شیوع بیماری تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند. با استفاده از هوش مصنوعی در پست‌ تمام تلاش ها به منظور مهار سریع ویروس کرونا انجام گرفته است. امروزه استفاده از این تکنولوژی تا حد زیادی توسعه یافته است.

هوش مصنوعی در پست

در برخی از کشورهای پیشرفته در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در صنعت پست ادارات مربوطه به موفقیت عظیمی دست یافته اند، زیرا این کشورها تصمیم گرفته اند به منظور کاهش فشار کاری تحمیل شده روی کارکنان خود  و جلوگیری از تردد شهروندان در این دوران از تکنولوژی های نوین از جمله هوش مصنوعی و ماشین های یادگیری بهره ببرند. از این رو زمان ارسال بسته ها به مکان های مختلف به طور دقیق و کامل مشخص شده است و در تخمین زمان رسیدن مرسوله به دست گیرنده بیشترین حد خطا به ۱۵ دقیقه کاهش یافته است. استفاده از هوش مصنوعی در صنعت پست باعث کسب موفقیت های قابل تامل در این صنعت گردیده است.

سرمایه گذاری در استفاده از هوش مصنوعی در پست

کشورهای پیشرفته در زمینه تکنولوژی های نوین همچون استفاده از هوش مصنوعی سرمایه گذاری های عظیم‌ انجام داده‌اند. این امر باعث افزایش تعداد دفاتر پستی شده است و با بهره گیری از پلتفرم اسکن ویژه،  بسته ها به موقع به دست گیرنده می رسند و این امر باعث کسب رضایت حداکثری از این شرایط شده است. پلتفرم هوش مصنوعی در حقیقت تکنولوژی مبتنی بر اندروید می باشد و اپلیکیشن همراه با آن کار را برای پست‌چی بسیار ساده و راحت ساخته است.

صنعت مذکور همچنین نهایت تلاش خود را به کار بسته است تا اطلاعات و دیتا را به سیستم های ابری گوگل منتقل سازد. سیستم یادگیری گوگل از  دیگر تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت پست است. سیستم های هوش مصنوعی، به دوربین های ۳۶۰ درجه مجهز هستند که دارای قابلیت ثبت سرعت نیز هستند. علاوه بر این سیستم مورد نظر به جی پی اس مجهز است که  در هر لحظه قادر است به کاربر نمایش دهد که بسته پستی ایشان از کدام خیابان یا میدان در حال عبور است و به این صورت با کمترین میزان تأخیر قادر است بسته را به دست مشتری برساند.

******************************************************************************

لینک‌های مقاله:

لینکدین

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا