اخبار

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس خبر داد:‌ ارز دولتی برای تامین ۱۵ قلم ضروری کامیونداران اختصاص یافت

به گزارش خانه ملت، شادمهر کاظم‌زاده با اشاره به نشست اخیر کمیته حمل و نقل مجلس برای بررسی مشکل کامیون‌داران، گفت: این نشست با حضور نمایندگان تمام دستگاه‌ها از جمله سازمان تعزیرات، وزارت صمت، وزارت راه و شهرسازی، راهداری و نماینده صنف کامیونداران برگزار شد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست و جلسه‌های دیگر، تمام مسائل مرتبط با کامیون‌داران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: یکی از گله‌ها و مشکل‌های کامیونداران، توزیع نامناسب لاستیک بود که این مسئله موجب افزایش قیمت این محصول شد، از اینرو مقرر شد اقدام‌های مقتضی برای کاهش مشکل کامیونداران در این حوزه صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف شد که در حوزه ثبت سفارش اقلام ضروری کامیونداران که حدود ۱۵ قلم است، اقدام‌های لازم را صورت دهد.

وی از برنامه وزارت صنعت برای تخصیص ارز دولتی برای تامین ۱۵ قلم ضروری کامیون‌داران خبر داد و افزود: سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نیز متعهد شد که با اقدام‌های سودجویانه افراد در احتکار اجناس و اقلام مورد نیاز کامیونداران برخورد کند.

کاظم‌زاده ادامه داد: از طرف دیگر در ماه گذشته به طور هفتگی، حدود ۶۰ هزار حلقه لاستیک برای تعادل قیمت‌ها، در بازار عرضه شد. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی دیگر از مشکل‌های کامیونداران، تحویل سهمیه سوخت بر اساس پیمایش بود که مقرر شد که شرکت پخش و پالایش، نسبت به اصلاح سامانه مذکور اقدام کند.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، از ارسال گزارش این کمیسیون درباره وضع و اقدام‌های صورت‌گرفته برای حل مشکل کامیون‌داران به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: این گزارش، مجموعه‌ای از اقدام‌ها، برنامه‌ها و مباحث مطروحه درباره مشکل کامیونداران است که در هفته‌های آتی تقدیم هیات رئیسه مجلس برای قرائت در صحن می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا