اخبار

رشد ۱۲۱ درصدی حمل و نقل بین‌المللی از مرز ریلی اینچه برون

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا قربانی مدیرکل راه‌آهن شمالشرق ۲، گفت: در ۵ ماهه نخست امسال، ۵۲ هزار و ۶۶۹ تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و روسیه مبادله شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از میزان بار حمل شده، ۴۴ هزار و ۵۵۷ تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱۰ درصد افزایش داشته و ۸ هزار و ۱۱۲ تن آن نیز مربوط به صادرات محمولات غیر نفتی از طریق مرز ریلی اینچه برون است.

به گفته قربانی؛ از ابتدای سال جاری، ۴۷ هزار و ۲۳۷ تن بار توسط ۷۸۷ دستگاه واگن تخلیه شده است که این میزان، بیانگر افزایش ۴۶۷ درصدی تناژ تخلیه نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ و همچنین تحقق ۱۳۸ درصدی نسبت به برنامه حمل این اداره کل است.

مدیرکل راه‌آهن شمالشرق ۲ ادامه داد: در حوزه حمل و نقل داخلی در سال جاری، ۳۷ هزار و ۳۵۴ تن کالای داخلی بارگیری شده که از این میزان ۳۵ هزار و ۴۸۹ تن گندم به مقاصد اراک، زاهدان، یزد، اصفهان، کرج، رباط کریم و بندرعباس حمل شده است.

وی گفت: در این مدت تن کیلومتر مرزی با ۱۰ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۷۱ ، رشد ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا