مجلات

انواع پیگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی به مشتریان کمک می کند که به خوبی از زمان دقیق دریافت بسته های پستی خود اطلاع پیدا کنند. برخی از سایت های اینترنتی که کالاهای سفارش داده شده مشتریان خود را ارسال می کنند برایشان بسیار اهمیت دارد که مشتری از عملکرد آنها رضایت داشته باشد. بر همین اساس خودشان هم مرسوله های پستی آنها را پیگیری می کنند و زمانی که به دستشان رسید رضایت آنها را مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین باید بدانید که پیگیری مرسولات پستی نه تنها برای مشتریان بلکه برای فرستندگان هم اهمیت بسیاری دارد.

آشنایی با انواع پیگیری مرسولات پستی :

مرسوله ها و یا انواع بسته پستی که به شرکت ها و یا اداره پست ارائه می شود انواع متفاوتی دارند که نوع آنها در پیگیری مرسولات پستی نقش مهمی را بر عهده دارد. برخی از انواع آن عبارت می باشد از :

راه‎های ارسال کالا | فروش گستر

1. مرسولات عادی :

بر اساس مقرراتی که در پست کردن محصولات و بسته های پستی وجود دارد مرسولاتی که عادی می باشند در هیچ یک از واحدها به ثبت نمی رسند. بر این اساس باید بدانید که نه فرستنده و نه دریافت کننده نمی توانند این دسته از محصولات را پیگیری نمایند. اما تمامی واحدهایی که در پست فعالیت می کنند موظف هستند که این بسته ها را با دقت توزیع نمایند و در صورتی که بسته برگشت بخورد به دریافت کننده و فرستنده اطلاع دهند.

2. مرسولات ثبتی :

بیشتر محصولاتی که در نوع ثبتی می باشند قابلیت پیگیری مرسولات پستی را دارند و شما می توانید آنها را با استفاده از کد رهگیری پیگیری کنید. قبض رسید باید برای ارسال این مرسولات دریافت شود که اگر محصول و بسته پستی دچار مشکلی شد غرامت آن را بتوانند دریافت نمایند. این روش هزینه زیادی ندارد و به همین دلیل نسبت به روش مرسولات عادی بهتر است. بنابراین شما اگر نمی خواهید هزینه بیشتری را پرداخت کنید بهتر است از این روش استفاده کنید.

3. مرسولات پیشتاز :

شما برای پیگیری مرسولات پستی که از نوع پیشتاز می باشد می توانید هر روشی را که مایل هستید را انتخاب کنید و با استفاده از آن روش هم دریافت کننده و هم فرستنده بسته را پیگیری کنند. برای استفاده از این روش شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید و این هزینه هم از ارسال کننده دریافت می شود. به طور کلی استفاده از این روش برای پست کردن بسته پستی بهترین روش به شمار می رود.

به یاد داشته باشید شما می توانید به سایت پستکس وارد شده و در قسمت رهگیری مرسولات پستی کد رهگیری را وارد کرده تا از وضعیت بسته مطلع شوید .

تلگرام:
iranpostex@
اینستاگرام:
https://instagram.com/postex.ir
سایت:
www.postex.ir
تلفن تماس:
۰۲۱۹۱۳۰۰۱۵۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا